Âme (wym. Ahm, franc. – dusza) w ciągu ostatnich lat stało się jedną z najgorętszych nazw na rynku klubowym. Dzięki mega-hitowi „Rej“ nazwa Âme stała się rozpoznawalna na całym świecie, zarówno w kręgach muzyki house, jak i Detroit techno. Ta niezwykła, pełna

melodyjności i głębi perełka trafiła do możliwie najszerszego kręgu wyrobionych odbiorców muzyki elektronicznej, stając się najbardziej znanym kawałkiem 2006 r. Wystarczy powiedzieć, że pojawił się na ponad 50 kompilacjach i DJ-mixach (m.in. house’owych potentatów z NRK czy Defected)

Duet Âme tworzą urodzeni w Karlsruhe Kristian Beyer i Frank Wiedemann. Poznali się wiele lat temu w prowadzonym przez Kristiana sklepie płytowym. Każdy miał swoje ulubione klimaty – u Kristiana były to Moodyman, Underground Resistance, Carl Craig, Blaze i Metro Area, a u Franka Chateau Flight, John Tejada, IG Culture czy Jazzanova. Ich muzyczną misją stało się stałe poszerzanie horyzontów w muzyce House, nadanie jej pierwiastka duchowego. Ich debiutancki album „Âme“ wydany w 1994 r. nakładem należącej do JAZZANOVY wytwórni Sonar Kollektiv stał się sporym wydarzeniem dla fanów tak różnych gatunków jak House, Techno i Broken Beats.

Wspomniany „Rej“ doprowadził ich natomiast na sam szczyt elektronicznego świata i zapewne na zawsze zapewni im miejsce w panteonie szeroko pojętej muzyki House/Techno.

Umiejętności DJ-skie obu Panów z Âme mogliśmy poznać dzięki fantastycznej kompilacji „…Mixing“ (Sonar Kollektiv) czy Fabric 42. Aktualnie związani z jedną z najbardziej rozpoznawalnych wytwórni na świecie założonej przez Dixon`a – Innervisions.

C&C bookings & Klub Pauza pres. ÂME (Innervisions)

LINE UP:

• ÂME (Innervisions / Backroom entertainment / Berlin) / DJ-SET
Resident Advisor Poll 2012: Top DJs – No. 17
Resident Advisor Poll 2012: Top 20 live acts – No. 4
Resident Advisor Poll 2012: Top 10 online mixes – No. 2
www.innercityvisions.com
www.facebook.com/ame.innervisions
www.soundcloud.com/ame
www.residentadvisor.net/dj/ame
www.discogs.com/artist/Âme

• harty (C&C bookings)
www.facebook.com/hartybros
www.cc-bookings.com/artists/harty

• Deas (Secret room / Deeperfect / Kraków)
www.facebook.com/SecretRoomRecords
www.soundcloud.com/secretroomrec
www.deasdj.com

• Tamil™ (Kraków)
www.soundcloud.com/tamil69

Gdzie: KLUB PAUZA (ul. Floriańska 18/3, 31-021 Kraków)
https://www.facebook.com/KlubPauza

• Start: 22.00 / 10 p.m.
• Bilety / Entry: 15/20/25 PLN
https://www.biletomat.pl/clubbing/cc-bookings-klub-pauza-pres-ame-181/