Pochodzący z Cork w Irlandii niezwykle utalentowany producent oraz dj CHYMERA przemierzył pół świata (m.in. Dublin, Costa Rica, Barcelona), aby na stałe zakotwiczyć w stolicy muzyki elektronicznej Berlinie. Jako nastolatek był pod silnym wpływem różnych form muzyki gitarowej. Na przełomie wieku zaczęły przyciągać go bardziej elektroniczne dźwięki i momentalnie rozpoczął gromadzenie płyt i naukę DJowania.

W 2002 roku poczynił pierwsze kroki w kierunku produkcji własnych utworów, a w kolejnych latach sukcesywnie doskonalił swoje umiejętności. W roku 2006 wydał swoją pierwszą płytę zagranicą, która skupiła na nim uwagę szerszej międzynarodowej publiczności. Od tego czasu jego produkcje ukazały w szeregu znanych i szanowanych wytwórni takich jak: Kompakt, Cocoon, Delsin, Ovum, Dirt Crew, NRK, Figure, Komplex De Deep i wreszcie Connaisseur, gdzie w 2012 wydał swój album ‘Death by Misadventure’, o którym Velanche.com napisał:

„ Łącząc chillout, muzykę klasyczną i taneczną, Death by Misadventure jest pełnym pasji przedsięwzięciem, które na pewno odpłaci z nawiązką ludziom którzy doceniają muzykę za jej głębię i wizję.” 

Jego ostatni release Under The Slip, który ukazał się na Kompakt Records ugruntował jego pozycje jako czołowego producenta światowej sceny, a już niebawem ukaże się kolejna ep’ka dla Ovum Recordings (kultowej wytwórni klubha winka), z okazji 20lecia istnienia wydawnictwa.

Obecnie jego produkcje mieszczą się w ogólnie przyjętych klimatach house i techno, od spokojnych deepowych numerów aż do epickich festiwalowych bangerów. Wszystko okraszone dużą ilością melodii, co stało się znakiem rozpoznawczym jego produkcji. Czując się równie pewnie jako DJ czy występując live Chymera regularnie prezentuje swoje show w najlepszych klubach na świecie, od Azji przez Australię, Amerykę i na Europie kończąc. 

>>>UWAGA KONKURS<<<

W związku z nadchodzącym wydarzeniem mamy dla Was do rozdania trzy wejściówki. Wystarczy wysłać maila na konkurs@kluboterapia.pl z prawdiłową odpowiedzią na pytanie konkursowe: W którym roku Chymera wydał swoją pierwszą zagraniczną płytę? Pamiętaj by podać swoje imię i nazwisko! Wyniki 28.02.2014 o godzinie 21:22. Powodzenia!

Wejściówki otrzymują:

Monika Górka
Kaja Możejko
Mirosław Wróblewski 

Gratulujemy!