14 września Magnetic Group zaprasza na pierwsze wydarzenie z serii Legendary Beats, podczas którego na scenie sopcokiego Sfinksa 700 wystąpi legenda, jeden z ojców Beat Culture – Dj Vadim.

Legendary Beats: Dj Vadim jest częścią trasy: „Don’t be Scared Tour”, podczas której artysta promuje swój ostatni, dziesiąty już album pod tym samym tytułem. Poza nowymi utworami spodziewajcie się także klasyków Vadima, jak „Terrorist” czy „Soldier” ! Supportować będą: vice mistrz Polski w kategorii scratch, improwizator – Dj Zayu, producent funky breaks  – Warson oraz Tuse, którego chyba nie trzeba przedstawiać. Na Fontannie połamane brzmienia Jungle, D’n’B, Breaks, Glitch oraz Dub. Zagra śmietanka trójmiejskiej sceny: Snake, M.A.D., S!ck, Natt, Guma.
Warto wspomnieć kilka słów o oprawie wizualnej występu Dj Vadima, za którą będą odpowiedzialni uznany polski reżyser – Maciej Szupica a.k.a. Monsieur Zupika oraz Keezoo. Będzie to kolejne spotkanie Macieja Szupicy z Dj Vadimem, który przed kilku laty wyreżyserował klip Vadima do szalenie popularnego utworu „Black Is the Night“, a także wystepował z nim na scenie.  

Reaktywacja tego duetu z całą pewnością będzie elektryzującym punktem pierwszej edycji Legendary Beats. Reżyser zapowiedział intensywne przygotowania, co oznacza, że możecie spodziewać się nieobliczalnej uczty audio – wizualnej!

Od godziny 15:00 szykujcie się na ostatni weekend lata w ogrodzie Sfinksa 700, gdzie czeka Was sporo atrakcji, a mianowicie pierwsza edycja Mungo Fair: Sopocki Kiermasz Handmade, gdzie będziecie mogli upolować unikalne ciuchy, biżuterię, torby, kurtki, i wiele innych wyrobów handmade, poza tym wystawa malarstwa, graffiti jam, grill 

Legendary Beats to niesamowite przedsięwzięcie,  podczas którego organizator zamierza zaprezentowac publicznośc największych polskich miast serię wydarzeń, na których wystapią legendarne grupy, producenci, dje oraz artyści AV, którzy mieli  istotny wpływ na powtsawanie oraz rozwój tak zwanej „Beat Culture“ , czyli muzyki opartej na brzmieniach generowanych elektronicznie. Każdy z artystów, którzy wystapią w ciagu najbliższego roku w Polsce w ramach serii Legendary Beats zdobył status gwiazdy muzyki elektronicznej, a dla wielu również legendy. Dobierając line-up organizator postwił na osobistości tworzące odmienne style muzyczne, w oparciu o wspólny mianownik jakim jest beat!  Nazwiska artystów, którzy będa występowali podczas serii Legendary Beats organizator będzie ogłaszał na stronach:
www.magneticgroup.pl , www.facebook.cok/magneticgroup.

Start: 22:00 – ??.??
Wstęp: 22:00 – 23:30 – 20 PLN, od 23:30 – 25 PLN
Miejsce: Sfinks700 / ul. Mamuszki 1 / Sopot
https://www.facebook.com/Sfinks700

DJ VADIM

Artysta zyskał uznanie jako innowator,  przede wszystkim dzięki swym dokonaniom w dziedzinie produkcji muzycznej.  Od początku swej kariery łamał bariery,  wytyczał nowe kierunki w muzyce. W 1994 roku założył swój własny label Jazz Fudge, a rok później podpisał kontrakt z Ninja Tune.  To były początki dziś dwudziestoletniej już kariery jednego z ojców „Beat Culture“. Dziś występuje   w najpopularniejszych klubach świata i na festiwalach takich jak Sonar, Glastonbury, Big Chill, V Fest, Fuji Rock, Roskilde, Exit, VInarock, Moscow Street Ball, Notting Hill Carnival czy Shambhala…

Vadim jest artystą, którego niełatwo skategoryzować, gdyż jego brzmienie wywodzi sie z niezliczonej liczby inspiracji. Jednym zdaniem można powiedzieć, że to elektroniczny Hip-Hop inspirowany i zatopiony w Reggae, Trip-Hop, Soul, Funk, Grime,  Dub, Bass, afrykańskich rytmach, house oraz Boogie.

Vadim wyprodukował wiele albumów, zarówno solowych, jak i w innych konfiguracjach zespołowych wykorzystując wspomniane style muzyczne, nagrywał w londyńskim studiu, a także w trakcie swych podróży, łącząc smaki i rytmy świata, tworząc muzykę, która dziś znna jest na całym świecie. Jest przecież autorem takich klasyków, jak „The Terrorist, Black Is the Night, Kill Kill Kill, Soldier, Talk To Me czy Bluebird.Pracował z wieloma uznanymi artystami oraz muzykami niezależnymi. Z ciekawszych kolaboracji należy wymienić te z  , Foreign Beggars, Alice Russell, Aaron Jerome (SBTRKT), DJ Krush, The Herbaliser, Belleruche, Killa Kela, Fat Freddy’s Drop , czy The Super Furry Animals.

Nazwany Johnem Coltranem Hip-Hopu, jest artystą łamiącym konwenanse muzyczne i kulturowe, lubi kolaborować, a przede wszystkim przecierać szlaki muzyczne. 

Vadim mógłby osiąść na laurach i skupić się wyłącznie na liczbach i reprodukować istniejące brzmienia, jednak nie leży to w jego naturze. Gdy spojrzymy na jego dyskografię, widac jak na dłoni, że tworzył brzmienia, które w momencie powstawania nie były jeszcze nawet skategoryzowane. Produkował „step music“ na długo przed pojawieniem się na mapie muzycznej Croydon. Spod jego ręki wychodziły futurystyczne beaty zanim nazwano je Trip-Hopem, a jego wytwórnia Jazz Fudge była jednym z pierwszych labeli wydających muzykę „indie“.

Rok 2007 to ciężki okres w życiu artysty. Wówczas zdiagnozowano go z rzadką odmiane raka oka – Ocular Melanoma. Na szćzęście wszystko skończyło się dobrze i wygrał walke z chorobą! Praktycznie od razy powrócił do pracy, nie na darmo przez wielu nazywany „najciężej pracującym człowiekiem w branży“. Obecnie wziął na siebie odpowiedzialność filmowania oraz reżyserii klipów z jego najnowszego albumu „Don’t Be Scared“