Urodzony we Frankfurcie Rajko Muller zadebiutował w 1996 w barwach kultowego Playhouse. Dwa lata później singiel „Beau Mot Plage” wywrócił do góry nogami pojmowanie elektronicznej muzyki tanecznej. Albumy „Rest” i „We Are Monster” zaprezentowały całkowicie nową jakość – łącząc głębokie, house’owe rytmy z wpływami IDM i rocka, aplikując awangardowe aranżacje do niebezpiecznie chwytliwych melodii ocierających się o futurystyczny pop.

Utwory Isolee, aczkolwiek nie wydawane bardzo często, są zawsze dopracowane do najdrobniejszego detalu, frapujące i niezmiennie porywające, będąc działami świadomego, skromnego i bezsprzecznie wybitnego kompozytora. Muller remiksował utwory Blaze, Lawrence’a, Ark, Tigi, Ricardo Villalobosa, Alter Ego i Chicken Lips – ale także Franz Ferdinand i International Pony, zawsze aplikując swe niepodrabialne brzmienie i stapiając w jedno wszystkie możliwe gatunki muzyczne.

Po sześciu latach przerwy Isolee wrócił z nowym albumem „Well Spent Youth” dla Pampa Records prowadzonej przez równie czujnego DJa Koze. Płyta potwierdza niezwykły talent i wyjątkowość skromnego artysty i bez wątpienia okazała się jedną z najlepszych post-klubowych pozycji 2011. To muzyka której nie sposób zaszufladkować – hipnotyzująca i oszałamiająca na parkiecie, dostarcza równie silnych wzruszeń w domowym zaciszu czy podczas intymnych słuchawkowych sesji w środku nocy. To muzyka o wielu barwach i odcieniach, pełna wyrafinowanej subtelności, lecz zawsze energetyczna i niosąca prawdziwie ludzkie emocje. 2013 to 2 EP na koncie artysty: Dennis, Allowance – z czego ta druga to jedno z najlepszych wydawnictw ubiegłego roku.