Od 1999 roku rosyjska piękność sporo namieszała na breakbeatowej scenie. Jako dj’ka, Lady Waks miała już możliwość grania w najdalszych zakątkach naszego globu. Kilka razy mogliśmy podziwiać jej umiejętności w Polsce. Za każdym razem pozytywnie zaskakiwała publiczność doprowadzając do „muzycznego nieba”. Jakiś czas temu udało nam się spotkać z Lady Waks. Efektem naszego spotkania jest wywiad, który możecie przeczytać niżej.

 Na sam początek zadam najważniejsze pytanie dla nas wszystkich. Czy masz chłopaka?

Tak

Szkoda. Jak znajdujesz dla niego czas, przecież jesteś taka zabiegana?

Tak, jestem zabiegana, ale on podróżuje ze mną także czasami widzę go ze sceny, jak gdzieś tam tańczy. Jutro wracam do Rosji na 5 dni więc się zobaczymy.

Dlaczego wybrałaś akurat muzykę elektroniczną?

Nigdy nad tym nie myślałam, po prostu dokonałam wyboru. Kocham to. Nigdy nie zastanawiałam się nad tym.

Czy to prawda, że malujesz grafitti? Kultura ta związana jest raczej z hip-hopem.

Byłam graficiarką przez długi czas, teraz dalej maluję, ale już nie na ścianach czy pociągach tak jak kiedyś.

Boombing jest w porządku prawda?

Tak. Jest w porządku, ale robiłam to 10 lat temu czyli bardzo dawno. Teraz projektuję. Studiowałam 5 lat projektowanie, więc miałam wprowadzenie przez graffiti do całego projektowania.

Dlaczego nie informujesz o wszystkich imprezach na Twoim myspace?

Lady Waks: Robię to! Ohh, nie wiedziałam co się dzieje na mojej stronie, jeśli spojrzysz na nią to wszystkie imprezy przemieszają się tam o dzień. To nie mój błąd. To jest dziwne. Mam nadzieję, że to się zmieni, ponieważ dużo osób pisze do mnie „dlaczego jesteś dzisiaj w tym miejscu jak powinnaś być gdzieś indziej?”

Powiedz nam coś więcej na temat ST. Petersburga. Jesteś dumna ze swojego miasta?

Tak, kocham je, to jest najlepsze miasto. To miasto kultury, stolica kultury Rosji, jest piękne. Jak powiedziałam Ci wcześniej studiowałam tam, więc musiałam zamieszkać w mieście, które chciałam zobaczyć. ST. Petersburg nadawał się do tego.

A jak teraz brzmi muzyką elektroniczna w Rosji? Jaki jest Twój sekret by wyjść z nią na  całą Europę?

Nie znam swojego sekretu. Jeśli chodzi o muzykę to Rosja podobna jest do Polski. Ludzie są trochę młodsi, jest dużo rave’u, ludzie kochają breakbeat. Jeśli znałabym sekret to juz nie byłby to sekret…

Kto jest najważniejszy w HardWaks?

W HardWaks jest 50 na 50. Każdy z nas wykonuję swoją pracę, która jest ważna dla całego projektu. Pracujemy na ten projekt wspólnie.

Dziękuje za wywiad.