Magnetic Group ma niezwykłą przyjemność ogłosić trzecią edycję Legendary Beats! Tym razem przy współpracy z Bass Enslavement przygotowali wydarzenie, które zatrzęsie sceną Drum’n’Bass! 04.04 będzie bezdyskusyjnie niezapomnianą nocą Drum’n’Bass’u, na której pojawi się jedna z absolutnych legend tej gry, Fabio!

Legendary Beats to seria wydarzeń prezentująca legendy sceny elektronicznej odpowiedzialne za powstawanie i rozwój konkretnych stylów muzycznych, a przez to rozwój samej muzyki! By zasłużyć na miano artysty legendarnego nie wystarczy wysoka sprzedaż płyt, legenda to pionier i rewolucjonista przecierający nowe szlaki! Takie postacie zobaczycie w trakcie czwartej edycji serii Legendary Beats, która będzie rewolucyjna w każdym calu! 

Przynajmniej jeden powód, dla którego mówimy o nim legenda: Fabio jest ojcem muzyki Drum’n’Bass! 


MAIN:

FABIO / UK

DENIAL / UK

DUBSTA / UK

S!CK b2b MAD / PL

FONTANNA:

HAWRA / 2% / GUMA / TILO

Sfinks 700 / 4 kwietnia 2014 / Start: 22:00

BIlety: 20 PLN do 23:30

25 PLN od 23:30

FABIO

Uważany jest za jednego z najlepszych i najbardziej poważanych DJ’ow w historii muzyki elektronicznej, który wraz z Grooverider’em przedstawił Drum’n’Bass brytyjskiej scenie klubowej.

Urodzony w Londynie, dorastał w Brixton. Mimo tego, że zaczynał karierę od wczesnych lat 80-tych, uczył się przez chwilę w college’u, próbował też sił jako agent ubezpieczeniowy… 

Jego talent muzyczny na szczęście zadecydował, ze Fitzroy Heslop został DJ’em. Fabio jest obecny w czołówce sceny dance/rave od ponad dwóch dekad.

Zaczynając od pirackiego radia, poprzez granie w najlepszych i najbardziej ekscytujących klubach, Fabio wytyczył ścieżkę, która ukształtowała dźwięk Drum & Bass i była niezbędna w tworzeniu house, techno i początków sceny breakbeat’owej.

Wraz z rozwojem tej sceny w latach 90-tych, Fabio był tym, który w odróżnieniu od innych producentów, przemycił do gatunku łagodniejsze, bardziej jazzowe dźwięki.

Z czasem, wraz z narodzinami swojej wytwórni ‘Creative Source’, zaczął wypracowywać własny, bardziej stonowany styl. Tego typu działanie pozwoliło mu na wypromowanie artystów takich jak Calibre, Carlito i wielu innych.

Wraz z wydaniem pierwszej kompilacji wytwórni zatytułowanej ‘Fabio Presents: Liquid Funk’, narodził się nowy gatunek muzyczny…

Po zaliczeniu swoich pierwszych wystapien w pirackim radiu, Fabio i Grooverider wylądowali mając swój własny program w stacjii Kiss FM, zanim w końcu przenieśli się do BBC Radio One, która do tej pory jest jedna z największych i najbardziej poważanych stacji radiowych w Wielkiej Brytanii.

Był to przełomowy moment, jako ze po raz pierwszy Drum & bBass został uznany i rozpoznany przez państwowa instytucje jako warty uwagi i przedstawiony szerszej publiczności; w wyniku czego Fabio miał możliwość, raz w tygodniu, zarażać drum&bassowa gorączką wszystkich chętnych, zarówno w kraju jak i za granicą.

DENIAL 

W świecie d’n’b zasłynął po swoim pierwszym głośnym numerze „Sub Creation” wydanym na Asbo Records w 2012. Sukces, jaki osiągnoł stał się jego główną motywacją do wydania coraz to lepszych rzeczy.  Denial wydawał między innymi w Dispatch, Joker, Asbo i Soul Flex. 

Współpracował z dużymi nazwiskami takimi jak DBR UK, Andy Skopes, Chris Inperspective czy Skitty. 

Jak sam twierdzi, rok 2014 to dla niego bardzo ekscytujący czas, gdyż będzie miał możliwość podróżować i prezentować swoją muzykę w wielu zakątkach Europy. 

Poza tym, Denial jest w trakcie kończenia swojego, oczekiwanego przez wielu, albumu ‘Access Denied’. Obecnie Denial prężnie działa w Brighton, gdzie głównie skupia się na promowaniu swojej wytwórnii ‘Soul Flex’.

Mix:

https://soundcloud.com/dj-denial-uk/denial-mc-sense-present-siren 

DUBSTA

Pod pseudonimem DUBSTA kryje się 37-letni Gary Creffield, urodzony i wychowany we wschodnim Londynie. Pasja do muzyki zaczęła się u niego z momentem, kiedy jako 16-latek wybrał się ze starszymi kolegami na imprezę Rave. 

Po odwiedzeniu wielu imprez, Gary postanowił spróbować swoich sił jako dj. W ten sposób powstał projekt „Sumting Major”, który miał na celu promocję imprez drum&bass w Londynie. 

Z biegiem czasu Dubsta wszedł w projekt „Reformed”, który działał w Londynie, Essex, Oxford, oraz Basingstoke. Na tych imprezach częstymi gośćmi byli Total Science, Madcap, Savage Rehab i wielu innych. Te wydarzenia miały znaczący wpływ na powstanie wytwórni 

‘Soul Flex’, ktróra może poszczycic się mianem jednej z bardziej aktywnych pod względem wydawnictw oraz organizowania imprez na terenie Wielkiej Brytanii.

Możesz sprawdzić dźwięki Dubsta na:

www.originuk.net (fortnightly saturdays 8-10pm) 

www.liquidsessionsradio.co.uk (fortnightly sundays 6-8pm)

www.soundcloud.com/dj-dubsta

www.facebook.com/pages/DJ-DUBSTA/247468048618179

S!CK

Pomimo rozpoczęcia przygody z DJ’ką w roku 2000 S!CK zaczął grać Drum & Bass trzy lata później. Z początku były to jump’upwe oraz liqidowe dźwięki. 

Podczas dalszej muzycznej wędrówki kroczył, między coraz to mocniejszymi odmianami d’n’b. W miarę jak poszczególne odłamy ewoluowały , jego gusta pozostawały przy mocniejszych brzmieniach Drum & Bass (Darkside / Darkstep / Technoid / Neurofunk / Techstep). W swoich setach niezależnie od odłamu muzyki technicznej, stara się przekazać jak najwięcej energiii. 

Podczas wielu imprez w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz Czechach miał przyjemność zagrać między innymi z: Aphrodite, Unknown Error, Noisia, Vicious Circle, The Panacea, Dessident, Prolix, State of Mind, Electro Soul System, Hobzee&Zyon Base, CurrentValue, Black Sun Empire, Chris Su, Concord Dawn, Cause4Concern, The Sect, Ink, Proket, Identity aka BTK, Future Signal, Axiom, Kano, Implex, E­Z Rollers, Wasp, Aquasky.

Ostatnio związany z klubem Sfinks700 (Sopot) oraz CSG (Centrum Stocznia Gdańska), gdzie odbyło się wiele naprawdę dobrych imprez. Od ponad 7 lat współtworzy projekt BassEnslavement, który mamy nadzieję w najbliższym czasie będzie zapewniał jeszcze więcej przyjemności fanom muzyki d&b.

https://soundcloud.com/karol-abramowicz-sick/promotion-mix-by-s-ck

MAD

http://www.mixcloud.com/cannabeatz/

Jeśli chcesz przekonać się na własnej skórze co reprezentuje Fabio, Dubsta, Denial i S!ck w akcji(i to jeszcze pod jednym dachem!), upewnij się że masz wolny wieczór w piątek 4 kwietnia, bo będzie to niezapomniane wydarzenie!

Organizatorzy:

Magnetic Group 

www.magneticgroup.pl 

https://www.facebook.com/magneticgroup

Bass Enslavement

https://www.facebook.com/BassEnslavement

Bądź częścią legendy dołącz do Legendary Beats!

https://www.facebook.com/legendarybeats