„Magda makes things happen. Always has done. Always will do” – tak w skrócie można wytłumaczyć fenomen artystki o swojsko brzmiącym nazwisku – Magda Chojnacka.  Pochodząca z Żywca, wychowana za Oceanem, rezydująca w Berlinie, Magda, z godną podziwu konsekwencją realizuje swoje życiowe plany.

Rodzinny Beskid wraz z rodzicami opuściła jako dziewięciolatka. Emigracja i późniejsze didżejskie wojaże sprawiły, że przywykła do życia w drodze. Dziś mówi, że dom to dla niej nie miejsce fizyczne, ale stan umysłu. „Żadnych ograniczeń, żadnych kompromisów” – tego nauczyły ją życiowe doświadczenia. I Magda, jak przystało na kontynuatorkę wielkiej tradycji sceny Detroit, doskonale wie, jak walczyć o swoje. To właśnie w Motor City kształtowała się nowa kultura elektroniczna, która później promieniowała na resztę świata. Magda zaś miała szczęście znaleźć się w samym centrum tych wydarzeń – najpierw uczestnicząc w legendarnych podziemnych imprezach w „złej” dzielnicy Hamtramck, zaledwie kilka ulic od jej domu. Następnie pracując w kultowym sklepie Record Time Store.

To tam uczyła się didżejki – pod okiem najwybitniejszych mistrzów tej sztuki – Daniela Bella i Clauda Younga. Na jej artystyczny temperament duży wpływ miały też przenosiny do Nowego Jorku, gdzie studiowała grafikę i design. I choć jako środek ekspresji ostatecznie wybrała muzykę, zamiłowanie do abstrakcyjnych form nie pozostałą bez wpływu na jej styl. Magda łączy klimatyczne syntezatorowe brzmienia, z surową rytmiką i dbałością o najmniejszy detal. Każde uderzenie stopy, każde kliknięcie, każde poruszenie hi-hat’u pełni u niej istotną funkcję. Z równym skupieniem podchodzi do pracy w studiu jak i do występów didżejskich. Autorka znakomitego, świetnie przyjętego miksu “She’s a Dancing Machine” (2006) w ciągu ostatnich miesięcy stałą się największą – obok legendarnego Richiego Hawtina – gwiazdą amerykańsko-kanadyjskiego kolektywu M_nus.


Jej spektakularne sukcesy to jednak konsekwencja kilku lat intensywnej pracy. Po powrocie z Nowego Jorku do Detroit, Magda szlifowała swe umiejętności podczas licznych rave’ów w miejscowych klubach, m.in. jako członkini kolektywu Women on Wax. Wówczas poznała też Richiego Hawtina – który zachwycony jej bootleg miksem „Fact And Friction” regularnie zapraszał ją na wspólne imprezy w najsłynniejszych klubach świata. Z Hawtinem połączyła ją też ciekawość nowych technologii – znudzeni tradycjonalizmem sceny Detroit jako pierwsi zaczęli eksperymenty z systemem Final Scratch – umożliwiającym podłączenie sprzętu didżejskiego do komputera.

W niedługim czasie klubowe występy Magdy budziły rozentuzjazmowane komentarze na tanecznych forach. Powszechnie przyznawano, że jej wirtuozerskie i nowatorskie połączeniu dźwięków z gramofonów, laptopa i samplera wnosi nową jakość na taneczną scenę. W 2011 wraz ze swoimi Przyjaciółmi: Marciem Houle oraz Troyem Pierce opuściła label M_nus, tworząc wraz z nimi własną wytwórnie płytową – Items & Things. Bez przerwy jest w absolutnym topie światowych rankingów dj`skich, będąc jedną z bardziej popularnych, jeśli nie najpopularniejszą
djką na świecie.

Catz ‚n Dogz

Obecnie najbardziej rozchwytywany towar eksportowy z Polski, jeden z najgorętszych duetów muzyki tanecznej na świecie. Od kilku lat częściej można ich spotkać na najważniejszych parkietach na świecie niż u siebie w kraju. Wieloletni staż zaniósł ich w miejsca obecnie niedostępne innym – bookingi w najlepszych klubach na świecie i największych festiwali to dzisiaj standard. Grzesiek i Wojtek, na stałe mieszkający w Berlinie zyskali sobie rzeszę fanów dzięki perfekcyjnym produkcjom oraz występom w takich miejscach jak Fabric, Panorama Bar, Watergate, Studio 80 czy Space na Ibizie.

Założyciele prężnie prosperującej wytwórni Pets Recordings, zrzeszającej najlepszych dj’i na świecie. Catz’n’Dogz to obecny numer 71 w rankingu najbardziej prestiżowego portalu związanego z muzyką elektroniczną Resident Advisor. Warto zaznaczyć, iż ranking ten tworzony jest przez fanów na całym świecie, co doskonale oddaje pozycje i formę duetu.