Mario Basanov swoimi produkcjami oraz znakomitymi remixami stworzonymi na przestrzeni ostatnich lat zdecydowanie zapukał do drzwi czołówki twórców muzyki elektronicznej na świecie.

Jego debiutancki album – „Journey” wydany nakładem londyńskiego Needwant odniósł niebywały sukces. Jego specyficzny elegancki oraz enigmatyczny klimat muzyczny przyniósł mu rzeszę fanów na całym świecie. Po pierwszych jego produkcjach wydanych dla szanowanego australijskiego Future Classic oraz dla brytyjskiego Under The Shade przyszedł czas na EP-ki dla Needwant, które okazała się punktem zwrotnym w jego karierze. Utwory takiej jak „Up”, „We Are Child Of Love” czy mroczniejszy „Bill” szybko przyniosły mu opinie producenta o świeżym i futurystycznym spojrzeniu.

Jego reputacja została ugruntowana również poprzez serię świetnych remiksów, które wyprodukował dla takich artystów jak Metronomy, Flight Facilities czy Crazy P. Oprócz tego Mario Basanov gra z powodzeniem gra swoje DJ-skie sety. Nie ważne czy to Sydney, Singapur czy Seattle, Mario zawsze przywozi ze sobą solidną porcje unikanego brzmienia house.

Do tej pory mieliśmy okazję doświadczyć tylko fragmentu tego co Mario ma nam do zaoferowania. Czekamy z niecierpliwość na więcej gdyż Mario Basanov pracuje obecnie bardzo ciężko w studio a już 30 listopada odwiedzi klub Sfinks700. Do zobaczenia na miejscu.