Gwiazdy festiwalu Tauron Nowa Muzyka, współpracownicy Radiohead, wybitne postaci elektronicznej sceny czyli MODERAT zaprezentują swoje niesamowite multimedialne show na koncertach w Katowicach oraz w Poznaniu!

Show w katowickiej Galerii Szyb Wilson odbędzie się w ramach cyklu „Before Tauron Nowa Muzyka”. Z kolei występ w Poznaniu (31.03) to efekt współpracy agencji Automatik i CK Zamek.

Wybitne trio muzyków Modeselektor i Apparat wraca na sceniczne deski po przerwie spowodowanej motocyklowym wypadkiem frontmana grupy – Saschy Ringa aka Apparat.

Dla licznych polskich fanów zespołu, wiosenne koncerty to okazja, aby wreszcie na żywo posłuchać materiału ze znakomitego krążka „II”, który powszechnie uznawany jest za jeden z najlepszych albumów 2013 roku. Dodatkowe polskie daty, to efekt niezwykłej popularności Moderata nad Wisłą. Przypomnijmy, że w lutym berlińczycy zagrają też w stołecznym klubie Basen. Wcześniej zespół odwiedził też nasz kraj przy okazji wspólnego koncertu z Radiohead w Poznaniu, a także jako gwiazda festiwalu Audioriver i ostatniej edycji katowickiej imprezy Tauron Nowa Muzyka 2013.

Płyty Moderata zachwycają stylistycznym bogactwem, wycyzelowanym brzmieniem, precyzyjnymi rytmami i – przede wszystkim – doskonałymi piosenkami. Sascha Ring aka Apparat potwierdza na „dwójce”, że jest nie tylko doskonałym producentem, ale też świetnym wokalistą. Nie przypadkiem Moderat to ulubieńcy Thoma Yorke’a i Radiohead – to po prostu pokrewne dusze, muzycy, którzy najciekawsze współczesne inspiracje kodują w otwartych głowach i filtrują przez własną unikalną wrażliwość. „II” to epickie, emocjonalne, liryczne hity, przy których można zatańczyć, słowem: klasyk XXI wieku.

Zespół Moderat ma też na koncie współpracę z Unicef – przejmująca piosenka „Gita” z ostatniego albumu posłużyła jako soundtrack do kampanii Unicef przeciwko przemocy domowej.

MODERAT LIVE MULTIMEDIA SHOW – Before Tauron Nowa Muzyka Festiwal 2014:

29.03.2014 – Katowice – Galeria Szyb Wilson, ul. Oswobodzenia 1.

Ceny biletów:
70 pln do końca roku (ograniczona ilość)
80 pln w przedsprzedaży
90 pln w dniu koncertu