Zwą się Pol_ON, ale mimo przekornego umieszczenia równania reakacji na swoim profilu MySpace, nie brali udziału przy syntezie tego radioaktywnego pierwiastka. Tworzą jednak muzykę, która ukazując się pod barwami wielu szanowanych labeli rozkręciła już nie jeden parkiet. Duet tworzą Kacper Bogacz i Michał Piotrowski.

Kacper jest absolwentem Jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach i dał się poznać zarówno jako muzyk jazzowy, jak i producent udzielający się w projekcie Pan K vs. Piroman, grającym live acty, elektryzujące parkiety w całej Polsce. Michał przez lata intensywnie angażował się w organizację imprez i festiwali, współpracując z SLG przy produkowaniu muzyki czy po prostu grając jako dj. 

Swe siły postanowili połączyć w 2007 roku. Zaczęło się od grania wspólnych imprez, ale dość szybko okazało się, że panowie mają podobne spojrzenie na muzykę elektroniczną. Debiutancka EPka ukazała się dwa lata później pod szyldem polskiej wytwórni Channels Records, prowadzonej przez 3Channels (Catz’n Dogz). Wydawnictwo stanowiło dowód na to, że kooperacja tej dwójki była trafną decyzją. Dziś na koncie duetu Pol_ON znajdują się autorskie releasy dla powszechnie cenionych labeli, jak np. Freerange Records, Get Physical, Mothership i polskiego Pets Recordings oraz remixy wydane w Compost Records czy Systematic. Reinterpretowali kawałki m.in. Spirit Catchera, Roberta Rodrigueza, Dirt Crew, Andreasa Saaga czy Chmara Winter. 

W każdym z przypadków zebrali pozytywny feedback, nieustannie pracując nad rozwojem własnej formuły deep house’u. Ich produkcje to wypadkowa tego, co obecnie w muzyce elektronicznej najświeższe, połączone z wszelakimi inspiracjami i głębokim, wciągającym feelingiem. „Poloni”, jak zwykło się ich określać, grali na wielu eventach zagranicznych, jak Zoo Project na Ibizie, Goa Project w Madrycie, nie omijając przy tym kultowych miejscówek w Berlinie, jak Watergate czy Bar25 oraz największych polskich festiwali: Heineken Open’er Fesyival, Selector czy Audioriver. Ze swoją muzyką podróżują po całym świecie – do tej pory zdążyli zagrać choćby w Moskwie czy Tel Aviwie, jednocześnie wciąż pozostając w kontakcie z polską publiką w klubach w całym kraju. 

https://www.facebook.com/polonmusic

More info soon..