Do 40 zagranicznych gwiazd festiwalu oraz kilku ogłoszonych wcześniej polskich artystów właśnie dołączyło ponad 30 reprezentantów rodzimej sceny. Wśród nich są m.in. Rebeka, Rubber Dots, Teielte, Pysh oraz Wonter. Przedstawiamy także obsadę sceny zlokalizowanej na Audioriver Fashion Day.

Część ogłoszonych artystów to postacie dobrze znane puliczności festiwalu, ale tradycyjnie nie zabrakło wielu debiutantów. Z najbardziej znanych marek należy wskazać duet Rebeka, który w zeszłym roku wydał płytę docenioną w wielu dziennikarskich podsumowaniach. Ten sam los może spotkać projekt Rubber Dots, który swój krążek wypuści tej jesieni – album łączący dobry pop i mądrą elektronikę zrobił na nas bardzo duże wrażenie i jesteśmy pewni, że będzie o nim głośno. Audioriver będzie jedną z nielicznych okazji, by sprawdzić go przedpremierowo. W sklepach dostępny jest na razie singel „Backemo“, którego jednym z remikserów jest inna nowa twarz na płockiej plaży, czyli DreamChach.

Wśród postaci debiutujących na Audioriver warto zwrócić uwagę także na artystów łączacych hip-hop z elektroniką. Pierwszy z nich to Teielte, czyli reprezentant U Know Me Records, który w czerwcu tego roku wydał swój drugi album autorski. Z kolei Blossom to pseudonim Łukasza Czajewskiego – artysty mającego na koncie krążek w słynnym niemieckim labelu Project MoonCircle.

U naszych zachodnich sąsiadów bardzo solidny album wydał niedawno także Pysh. „Flying Circus“ to już brzmienia house i tech house, a remikserami utworów z płyty zostali tak znani reprezentanci sceny, jak Wareika czy AKA AKA feat. Thalstroem. W podobnych muzycznych rejonach poruszać się będzie także właściciel wytwórni Ponton Music, Marcin Krupa, oraz My 2nd Wife, czyli nowy, wspólny projekt Akme i Piotra Bejnara. Najświeższe odmiany muzyki tanecznej zaprezentuje z kolei młody duet Negativ, który naszą uwagę przykuł świetnymi EP-kami dla Sensefloor i Sequel One.

Tymczasem fani drum & bassu z pewnością ze zdziwieniem zareagowali na pseudonim Wonter na liście dziś dodanych artystów. To m.in. autor hymnu łódzkiej Parady Wolności z 2001 roku – DJ i producent, który po latach grania takich gatunków, jak drum & bass, jungle, hardcore i oldschool porzucił klubowe brzmienia i zaczął tworzyć muzykę filmową. Występ na Audioriver to wyjątkowa okazja, by go ponownie usłyszeć, bo – jak sam twierdzi – nie zamierza wracać na elektroniczną scenę. Nowymi na plaży postaciami prezentującymi połamane brzmienia będą także Auricom i DJ Czarek, którzy zagrają back to back.

Jeśli zaś chodzi o sprawdzone marki i artystów wracających na sceny Audioriver, na liście znajdziemy zarówno postaci o międzynarodowej renomie, jak i lokalnych bohaterów. Na plaży wystąpią Kuba Sojka live, An On Bast live, Neverafter, Angelo Mike b2b bshosa, SLG live, Last Robots, Thomas Langner, Glasse, Roger.Gest oraz Easy. Warto dodać, że na festiwalu swoje 10 urodziny będzie obchodził kolektyw Beats Friendly, z ramienia którego wystąpią Novika (wokal), Mr. Lex, Liptone, Rawski oraz Bartek Winczewski. Ponadto, do line-upu Independent Market Stage dołącza Eltron John, a wystawcę targów, Muno.pl, reprezentować będą Juniore i Conradq.

Ogłaszamy również artystów, których zobaczymy na scenie towarzyszącej targom mody niezależnej – Audioriver Fashion Day. Bueno Bros to uznani artyści na rodzimej scenie elektronicznej, którzy już od 8 sezonów przygotowują muzykę do pokazów duetu Paprocki & Brzozowski. Z kolei Creamer, Harper i Prorok to świetni DJ-e z setkami imprez na koncie.

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie w salonach Empik i w naszym sklepie dostępne są karnety dwudniowe na Audioriver w cenie 190 zł. Od 21 lipca ich koszt wzrośnie do 220 zł, a w sprzedaży pojawią się wejściówki jednodniowe. Karnety idą jeszcze szybciej niż przed rokiem i ponowne wyprzedanie wszystkich przed festiwalem jest wielce prawdopodobne. Radzimy nie zwlekać z zakupami.