Pamiętacie imprezy w gdańskiej starej stoczni? Pamiętacie? To w takim razie możecie do wspomnieć dorzucić jeszcze kilka dźwięków i muzycznych obrazów. A jeżeli nie pamiętacie – to musicie przeżyć tam choć jedną imprezę w życiu! Już w najbliższy weekend odbędzie się tam imprez Movement, której gościem będzie SLG, czyli jeden z członków najpopularniejszego polskiego labelu – Pets Recordings.

 Noc w klimatach deep house’u, techhousu i techno uzupełnią jeszcze znany i ceniony w trójmieście Paryss, inny prawie nadmorski dj – Plastelinowy Joe z Koszalina oraz Radekk i PB Skarpy. Jesteśmy wręcz pewni, że każdy z nich w tym momencie zbroi się muzycznie na walentynkowe party… Zabierajcie swoją drugą połówkę i wbijajcie do klubu Buffet!

SLG (Studio Barnhus/Pets Recordings) 

Pod pseudonimem SLG kryje się Łukasz Seliga, muzyk pochodzący z Łodzi, producent i DJ. Zadebiutował w 2005 krążkiem „Quarter Past Eleven” dla mało znanej wytwórni LevelRecords z Dusseldorfu. EPka została bardzo ciepło przyjęta i trafiła między innymi do listy TOP 50 magazynu Groove, czy chartów DJ Koze i Dominika Eulberga. 

Wkrótce po tym Łukasz wydał przełomowe dla siebie „Nine Hours” i „Caffeine”, tym razem dla znanej kolońskiej wytwórni Trapez. Dzięki tym płytom zaczął regularnie grać w całej europie i miał okazję kilkukrotnie odwiedzić również Japonię i Chiny. Był to okres ogromnej popularności minimal techno, jendak SLG zawsze twierdził, że mimo, iż gra za pomocą maszyn, nie tworzy maszynowej muzyki. 

Jego utwory wyróżniały się spośród ówczesnych minimalowych produkcji, z którymi Łukasz był utożsamiany. Podczas, gdy inni wybierali zapętloną do bólu monotonię, utwory SLG zawsze cechowały się nielinearnymi aranżacjami, mnogością detali, pełnią życia i niespotykaną muzykalnością – cechami, które ciągle są obecne w jego twórczości. 

Produkcje Łukasza znajdowały swój dom w tak różnych wytwórniach jak Trapez, Pets czy ostatnio Studio Barnhus. SLG świadomie nie zamyka się w ograniczeniach jednego podgatunku, ale inspiruje się różnymi estetykami. Dzięki temu, niezależnie czy gra live, czy puszcza płyty, porywa swoją energią i zaraża radością czerpaną z muzyki.

>>>>>>>>>>>>>>UWAGA KONKURS

W związku z nadchodzącym wydarzeniem mamy dla Was do rozdania dwie podwójne wejściówki. Wystarczy wysłać maila na konkurs@kluboterapia.pl z prawdiłową odpowiedzią na pytanie konkursowe: W którym roku SLG wydał swój debiutancki krążek? Pamiętaj by podać swoje imię i nazwisko! Wyniki 13.02.2014 o godzinie 22:22. Powodzenia!