THE PRODIGY to legendarna brytyjska grupa założona w 1990 roku przez Liama Howletta. Zespół, razem z Chemical Brothers czy Fatboy Slim, był pionierem gatunku big beat i znacząco przyczynił się do wzrostu jego popularności w latach 90’.

W czasie całej swojej kariery, THE PRODIGY sprzedał ponad 25 milionów nagrań. Ostatni album – wydany w 2009 roku „Invaders Must Die” zyskał ogromną popularność, czego zwieńczeniem było pierwsze miejsce na brytyjskiej liście sprzedaży, a także szczytowe miejsca na listach sprzedaży w Niemczech, Australii czy Norwegii. W 2012 roku zespół ogłosił, że pracuje nad nowym albumem „How to Steal a Jet Fighter”, dotychczas nie podał jednak planowanej daty wydania. THE PRODIGY był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany przez media muzyczne, zdobywając dwie statuetki BRIT Awards w kategorii Best British Dance Act, trzy MTV Video Music Awards czy dwukrotną nominację do nagrody Grammy.

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach Orange Stage i Warsaw Stage.

Dotychczas ogłoszeni artyści OWF 2014:


Scena „Orange Stage”:

13 czerwca – KINGS OF LEON, QUEENS OF THE STONE AGE, PIXIES, FRENCH FILMS

14 czerwca – FLORENCE AND THE MACHINE, THE KOOKS, THE WOMBATS,

15 czerwca – OUTKAST, DAVID GUETTA, KASABIAN, TIMBALAND, MILES KANE


Scena „Warsaw Stage”:

13 czerwca – SNOOP DOGG AKA SNOOP LION, LILY ALLEN, MARTIN GARRIX, THE PRETTY RECKLESS, SKA-P, JAMAL

14 czerwca –  THE PRODIGY, HURTS, RITA ORA, CHASE&STATUS DJ SET &RAGE, ELLA EYRE, SKUBAS

15 czerwca – LIMP BIZKIT, BRING ME THE HORIZON, I AM GIANT, CHEMIA.