Pomimo, iż Sebastian Mullaert i Marcus Henriksson wywodzą się z różnych środowisk, ich współpraca układa się doskonale. Od początku – jako młody chłopak, Sebastian grał na wielu klasycznych instrumentach, pracował nawet jako nauczyciel gry na skrzypcach.

Marcus był tymczasem fanem Front 242 oraz Kraftwerk’a, został porwany przez brzmienia techno w latach 90-tych. Zaczął wówczas organizować imprezy i sam stał się popularnym DJem w południowej Szwecji. Kiedy obaj poznali się na jednej z imprez, natychmiast doskonale się zrozumieli. Z formalną widzą na temat muzyki jednego i doświadczeniem w klubowym życiu drugiego, pasowali do siebie jak przysłowiowy klucz do zamka !

Pomimo, że uważani są za światowej klasy producentów, nadal rezydują w klubie mieszczącym się w maleńkim Malmö, które uważają za swój dom. Co więcej, życie w małym miasteczku sprawia im ogromną radość i raczej nie mają zamiaru tego zmieniać. Inaczej jest natomiast z ich muzyką, która zdobywa cały świat. Wystarczy wspomnieć choćby znakomity album „Animals” czy nowy z tego roku „Blomma” wydany dla Cocoon Recordings. Wydawnictwa dla Cocoon , Traum Schallplatten, Wagon Repair, Mule Electronic, Wir czy Crosstown Rebels mówią same za siebie.

Data: 16.11.2013
Klub: Eskulap Akademickie Centrum Kultury

Bilety: 25-35 pln