Ed Davenport szybko stał się jednym z najbardziej szanowanych producentów działających w podziemiu muzyki tanecznej. Ten młody Brytyjczyk na dobre zadomowiony w Berlinie znalazł nisze która wkrótce stała się jego znakiem rozpoznawczym. Niedawne otwarcie własnej wytwórni Counterchange Recordings jak i jego wysoko ceniony kunszt producencki i dj’ski pod jego nowym alter ego Inland przyczyniły się w dużym stopniu do rozwoju i muzycznego dojrzewania Davenporta jako artysty.

Bo osiągnięciu już wszystkiego co mógł jego zdaniem osiągnąć na londyńskiej scenie i wydaniu kilku dobrze przyjętych epek, to jego przeprowadzka do Berlina w 2008 pozwoliła Edowi w pełni rozwinąć swój potencjał. Zaszywszy się w swoim domowym studio, w krótkim czasie udało wydać mu się swój nowy materiał w wytwórniach takich jak Liebe Detail, Falkplatz, Vidab i Autoreply co umocniło jego pozycję na berlińskiej scenie jako nowy talent który trzeba uważnie śledzić jak i pozwoliło nawiązać owocne znajomości z kluczowymi postaciami sceny berlińskiej jak np. Oliver Huntemann.

Przybywając do Berlina Davenport rozpoczął również długą i owocną współpracę z berlińską techno instytucją Berghain. Grywając niezliczoną ilość setów w Panorama Bar w 2008 roku Ed stał się niemal nieodłączną częścią tych obu parkietów. Jego hipnotyczne sety łączące ponadczasowe kawałki z gatunku house i techno były pełne wyczucia, kontroli i dramaturgii. Jego umiejętności jak i kulturalny i uprzejmy sposób zachowania zjednały mu szybko rzesze zwolenników wśród klubowiczów jak i promotorów.

Jednak miejscem w którym naprawdę jest serce Eda jest studio. W 2011 rozpoczął sie okres owocnych relacji z wytwórnią Nicka Harrisa NRK gdzie po wydaniu 3 singli (w tym ponadczasowy „More Red Lights”) przyszedł czas na album „Counterchange” łączący wpływy klasycznego techno, housu & połamanych rytmów. Impreza z okaji wydania albumu w Pano0rama Bar jak i jego triumfalny podcast dla Resident Advisor kilka miesięcy wcześniej scementowały status Eda jako artysty najwyższego kalibru .

W 2013 roku zbudował nowe studio wraz ze swoim znajomym Patrickiem Skoogiem (a.k.a. Agaric), co zapoczątkowało otwarcie wytwórni Counterchange Recordings, póki co najbogatszego muzycznego doświadczenia Eda. Niepowtarzalny ‚Solsitce’ wydane jako Inland było pierwszym oficjalnym wydawnictwem z Nubian Mindz, Force/Emerge, Aardvarck & elektronicznym hambursko-berlińskim Circuit Diagram czekającymi w kolejce.

Pod swoim alter ego Inland Ed wydaje jeszcze bardziej dopracowaną i pewną muzykę. Jego produkcje wydane m.in na SPC Lena Fakiego czy VidabX ukazały cięższą, mocniejszą & szybszą stronę Davenporta. Ostatnimi czasy grywając dłuższe wielogodzinne sety w Berghain jak i debiutując jako Inland z emocjonalnymi & natmosferycznymi techno live show’ami stało się jasne że misją Eda Davenporta jest reprezentowanie wysokiej jakości, ponadczasowej muzyki.

https://soundcloud.com/ed-davenport
https://www.facebook.com/pages/Ed-Davenport/127351571928