Zarobki artystów od zawsze były gorącym tematem i od zawsze wzbudzały zainteresowanie. Sumy jakie inkasują znani DJe za set często porównywalne są z tym ile przeciętny obywatel zarabia w ciągu roku.

Ostatnio obejrzeliśmy wywiad przeprowadzony z organizatorem szkockiego festiwalu Platform 18. Naszą szczególną uwagę zwróciła część dotyczącą Marco Caroli, który był brany pod uwagę jako gwiazda jednej z edycji.

Jak zdradził na instastory Ivan Kutz (organizator Platform 18), zaproszenie włoskiego producenta wiązało się z ogromnymi kosztami, które miały wynosić 50 tysięcy funtów za set. Ostatecznie zrezygnowano z zaproszenia artysty do Glasgow.

Nie wiadomo jednak czy Carola zawsze inkasuje podobne sumy, czy rzucił ją tylko „na odczepnego”, bo np. do Szkocji mu nie po drodze? Ciekawe też jak zmieni się branża pod kątem finansowym, gdy epidemia koronawirusa nieco już odpuści…

Swoją drogą, festiwal Platform 18 to jedna z ciekawszych imprez, na której byliśmy na Wyspach. Raz nawet przydarzyło nam się popełnić relację z tego eventu.