Na informację o tegorocznej edycji najpopularniejszego polskiego festiwalu z muzyką elektroniczną czekali wszyscy klubowicze. Niestety decyzja organizatorów rozczarowała wielu, ale można się było jej spodziewać. Stworzenie bezpiecznej i spełniającej wszystkie wymogi imprezy jest w dzisiejszych czasach niezmiernie trudne…

To już pewne, że wielka, jubileuszowa edycja Audioriver odbędzie się dopiero w 2022 roku, a konkretnie od 29. do 31. lipca.

W oficjalnym komunikacie czytamy o problemach logistycznych związanych z transportem zabookowanych artystów, niemożliwością noszenia maseczek na terenie imprezy czy limitami osób.

Mamy świadomość, że do limitów nie wliczają się uczestnicy w pełni zaszczepieni, ale na ten moment nie jesteśmy jeszcze w stanie oszacować rzeczywistej liczby takich osób, co znacząco utrudnia planowanie wydarzenia na tak dużą skalę. Problematyczna i czasochłonna – również dla Was – w tej sytuacji byłaby także weryfikacja danych osobowych i odpowiednich certyfikatów dla tak licznej grupy publiczności.

Organizatorzy dają jednak nadzieję tym, którzy za wszelką cenę chcieli w tym roku poczuć „rodzinną” atmosferę festiwalu.

Nie wyobrażamy sobie kolejnego, wypełnionego pustką weekendu w dacie festiwalu, bez widoku Waszych uśmiechniętych twarzy i roztańczonego Płocka. Staramy się o zorganizowanie dla Was mniejszego wydarzenia w innym formacie, ale wciąż zachowującego wyjątkową atmosferę Audioriver.

Szczegóły mamy poznać w najbliższych tygodniach. Jest taki mem, który oddaje obraz całej sytuacji. „Niby człowiek wiedział, ale jednak się łudził…” Cóż. Nie ma rady. Cierpliwie czekamy, wspieramy Audio i w komplecie widzimy się w 2022.