Ponownie zaglądamy do labelu A Tribe Called Kotori, który dopiero kilka miesięcy temu pojawił się z przytupem na skrzydle niemieckiego Stil Vor Talent. (W 2018 roku Koletzki wydał też materiał pod tym szyldem). Mamy wrażenie, że to odpowiedź (kontynuacja?) znajomych (i samego) Olivera Koletzkiego na (modę) fascynację wymieszania wolnego na 115 czy 118 uderzeń grania, miksującego w sobie czasami stopę z techno, ale wokal z house, z wszystkim co etniczne i egzotyczne… Wielu wrzuca to do worka „afro house”, ale my patrzymy na to nieco szerzej.

Tak czy siak, każdy kolejny numer wydany w A Tribe Called Kotori będzie pasował do setów granych w lesie w niedzielne popołudnie, do takich eventów jak Day Zero, Burning Man czy Audioriver w parku… Nie inaczej jest z trzema numerami Daniela Rateuke, które pojawiły się na nowej EPce „World Of Karadon”. Oprócz tytułowego tracka, mamy też numery „Bakari” oraz „Isondo”. Za ten ostatni częściowo odpowiada też Benjy.

Dla tych, którzy nie znają twórczości Rateuke to napiszemy, że niemiecki DJ i producent związany jest ze Stil Vor Talent, wydawał też dla Monaberry i Get Physical.

Zdjęcie: https://www.rateuke.de/