Rusza nabór do programu Audioriver Sobótka, czyli wydarzeń towarzyszących muzycznej części jednego z największych festiwali w Polsce. W projekcie mogą wziąć udział m.in. organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, aktywiści, przedstawiciele inicjatyw działających w obszarze kultury i edukacji, a także twórcy projektów artystycznych z różnych dziedzin sztuki.

W dniach 29-31 lipca 2022 roku, w Płocku odbędzie się jubileuszowa, 15. edycja festiwalu Audioriver, podczas której wystąpi ponad 100 artystów z całego świata. Już teraz wiemy, że na wydarzeniu zagra wiele gwiazd międzynarodowej sceny muzyki elektronicznej i alternatywnej, na czele z takimi artystami, jak BICEP, The Blaze, Gorgon City, Solomun, Sevdaliza czy WhoMadeWho. Od lat, program Audioriver składa się jednak nie tylko z koncertów, ale również dodatkowych aktywności, takich jak panele dyskusyjne, warsztaty czy targi muzyczne.

Od 15 lat, Audioriver jest festiwalem bazującym na doświadczeniach, emocjach i atmosferze, którą tworzy niesamowita publiczność. Nasz program jest wielowymiarowy – to przede wszystkim święto muzyki oraz wolności artystycznej, a także okazja do spotkań i dialogu nie tylko na tematy branżowe, ale również społeczne. Z tego powodu, do udziału w naszym programie Audioriver Sobótka zapraszamy twórców ważnych i ciekawych inicjatyw, reprezentantów organizacji pozarządowych oraz różnych podmiotów działających w obszarze kultury czy edukacji. Jeśli ktoś działa zupełnie indywidualnie i niezależnie, ale ma pomysł na coś kreatywnego, jak ciekawy warsztat, wystawę czy inną aktywność, Sobótka to miejsce również dla niego. Jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły. Czekamy na zgłoszenia i z wielką przyjemnością oddamy przestrzeń do pokazania ciekawych projektów licznej festiwalowej społeczności.– mówi Piotr Orlicz-Rabiega, szef Audioriver.

Organizatorzy festiwalu właśnie rozpoczęli nabór do tegorocznej dziennej części wydarzenia. Jeśli reprezentujesz stowarzyszenie, organizację pozarządową, klub, wytwórnię lub inne projekty, możesz stać się jednym z partnerów programu Audioriver Sobótka. Do współpracy z festiwalem mogą zgłosić się też artyści, performerzy, studenci uczelni plastycznych czy osoby, które chcą po prostu wykazać się swoją kreatywnością lub mają pomysł na ciekawą aktywność.

Wszyscy, którzy są zainteresowani współpracą z Audioriver mogą wysyłać zgłoszenia w formularzu pod linkiem: https://forms.gle/6roCC3EG6P6d2dz47.
Nabór potrwa do 15 maja 2022 roku.