Nie jesteśmy zadowoleni, ale bierzemy to na klatę i czekamy na lepsze czasy, które na pewno nadejdą. Wielu do samego końca wierzyło, że uda się w nadchodzącym sezonie wyskoczyć na jeden z wielu festiwali muzycznych.

Dziś już wiemy, że nic takiego się nie wydarzy ani u nas ani poza granicami naszego kraju. Jednak na przestrzeni lat organizatorzy czy artyści opublikowali wiele zarejestrowanych występów.

Raz na jakiś czas będziemy publikować na łamach Kluboterapii fragmenty dostępnych koncertów z różnych zakątków świata. Wierzymy, że szybko zleci czas i nadejdą te imprezowe nieprzespane noce, nowi znajomi, łzy, śmiech, zgubione klucze, ból stóp i kac morderca.

Robyn. Wielokrotnie gościła w naszym kraju. W 2019 roku w ramach promocji swojego ostatniego albumu odwiedziła wiele krajów na całym świecie. Niżej zamieszczamy występ artystki podczas z Duńskiego Roskilde.

dOP. Czerwiec od zawsze był zarezerwowany dla Barcelony. Właśnie tam co roku odbywał się Off Sónar. W różnych zakątkach jednego z najciekawszych europejskich miejsc odbywały się imprezy organizowane przez artystów, wytwórnie czy agencje. Jedną z obowiązkowych w tym czasie wizyt były wydarzenia berlińskiego labelu Mobilee. Odbywające się w ciągu dnia imprezy na dachu hotelu Diagonal na długo pozostawała w pamięci. Zobaczcie występ dOP zajestrowany w 2010 roku.

Moderat. Być na festiwalu gdzie są headlinerem i nie usłyszeć „A New Error” na żywo? Grzech i to bardzo ciężki. Do dziś pamiętamy ich pierwszy występ podczas Audioriver. Wtedy właśnie zaczęli od tego numeru. Niżej zamieszczamy występ zarejestrowany podczas Melt! Festival.

Underworld. Tego duetu nikomu przedstawiać nie trzeba. Śmiało można napisać, że są legendą muzyki elektronicznej. Grupa jest regularnym gościem wielu wydarzeń muzycznych . Mogą być w słabszej formie, ale „Born Slippy” na żywo zawsze dostarcza niesamowitych wrażeń.

The Chemical Brothers. Jest rok 2020 a oni dalej w formie i dalej nagrywają dobre produkcje. Dowodem na to niech będą ostatnie zdobyte statuetki Grammy za najlepszy album oraz singiel. Ich show, to od zawsze znakomita oprawa wizualna oraz tłumy ludzi pod sceną. Zobaczcie klasyk „Hey boy, hey girl” zarejestrowany podczas Glastonbury 2019.

Massive Attack. Gratulacje dla tych, którym udało się dopchać pod scenę. Wierzymy, że to niełatwe zadanie. Wielokrotnie słyszeliśmy ich na żywo i za każdym razem wychodziliśmy mając dreszcze. „Unfinished Sympathy” na żywo, to pozycja obowiązkowa.

Ten Years Watergate & Circoloco Open Air. Do Berlina można jechać o każdej porze roku. Bez względu na godzinę zawsze znajdzie się miejsce dla spragnionego klubowicza. Imprezy na świeżym powietrzu organizowane przez klub Watergate zawsze się sprawdzają. Lato, słońce, ludzie, muzyka i wspomnienia. Wszystko w filmiku niżej.

Katerholzig. Na chwilę pozostajemy jeszcze w Berlinie. Był rok 2012, były jak zawsze kolejki, było długie wyczekiwanie, a na końcu chwila prawdy. Wchodzę albo zostaję odesłany do domu. W oczekiwaniu na wejście poznawało się nowych znajomych, rozmawiało się o niczym, ale jak już się dostało do środka to można było wziąć udział w  wydarzeniach, które regularnie odbywały się w tym kultowym miejscu.

Die Antwoord. Mają nie tylko dziwne i na długo zapadające w pamięć teledyski, ale także koncerty podczas których dzieje się tak wiele, że trudno zebrać potem myśli. Mieliśmy okazję przekonać się wielokrotnie podczas wielu występów. Istne szaleństwo, którego po prostu trzeba doświadczyć.

Jon Hopkins. Nie znamy osoby, której występ tego artysty by nie zachwycił. Obecny na muzycznej scenie od wielu lat. Jego produkcje wzbogacone o wizualizacje idealnie spisują się podczas koncertów na żywo. Niżej występ podczas Glastonbury 2019.