Przedstawiamy kolejnego wyjątkowego artystę, którego będziemy mieli przyjemność zobaczyć w Garnizonie Modlin: Ben Klock wystąpi 22 czerwca na Instytut Festival 2019 Music & Art.

Artysta, którego nie trzeba przedstawiać. Reprezentant niemieckiej sceny muzycznej od niemal dekady utrzymuje pozycję wśród 10 najlepszych DJ-ów na świecie według Resident Advisor. Od 2005 roku rezydent Berghain – jednego z najbardziej legendarnych klubów w Berlinie. Od tego czasu Klock stał się symbolem stolicy techno i kultowym DJ-em.

Ben Klock zaczął swoją muzyczną historię od wczesnych lat młodości. Pod wpływem nauki gry na pianinie zamarzył o karierze muzyka jazzowego, jednak zniechęciły go żmudne i monotonne ćwiczenia. Chcąc skupić się na komponowaniu i odkrywaniu różnych źródeł dźwięku zafascynował się gitarą jednak i ta nie spełniła jego oczekiwań. Przełom nastąpił w latach 90-tych gdy podczas seta Josha Winka odkrył swoją miłość do techno. Oczarowany dźwiękiem samym w sobie i różnorodnością jego syntezy poświęcił się w całości muzyce elektronicznej.

Swoją historię rezydentury w legendarnym Berghain rozpoczął jeszcze gdy klub nosił nazwę Ostgut. Jak sam wspomina, jego pierwszy set zagrany w tym miejscu to jeden z lepszych setów jakie zagrał w swoim życiu. Wtedy też Ellen Alien przedstawiła go właścicielom klubu i tak stał się jedną z najbardziej kultowych osobowości, która narodziła się w Berghain. Magię tego miejsca docenił także ojciec artysty- w wieku 75 lat odwiedził syna podczas jego seta i odmówił opuszczenia klubu przez kolejne 10 godzin.

W ostatnich latach Ben Klock koncentruje się głównie na występach na żywo- znany jest ze swoich wielogodzinnych setów, podczas których, jak sam mówi, może w pełni rozwinąć skrzydła i dać prawdziwy upust swojej artystycznej energii. Sety Bena Klocka to nie tylko różnorodna selekcja ale przede wszystkim umiejętność kreowania otoczenia w którym gra. W intensywnych dźwiękach techno potrafi uchwycić artyzm, piękno i emocje, które przekazuje publice.

Ben Klock znany jest obecnie głównie jako DJ ale jego wczesne prace, z których większość wydano za pośrednictwem Ostgut Ton, pozostawiły trwały ślad na muzyce elektronicznej i stały się punktami odniesienia w jej historii, tak jak kultowe już Subzero. Artysta od zawsze pozostaje otwarty na współpracę z innymi producentami. W kolaboracji z Marcelem Dettmannem w 2009 roku powstało wydawnictwo Dawning, które niejako zapoczątkowało dalszy rozwój wytwórni a artyści do dziś bardzo chętnie współpracują, czego efektem jest wydany w 2017 roku album Phantom Studies.

W 2006 Klock założył swoją wytwórnię Klockworks jako przestrzeń do realizowania swoich bardziej minimalistycznych i surowych produkcji. Rozwój wytwórni pozwolił również na promowanie nowych, młodych talentów.

 

Kariera Bena Klocka rozwija się już ponad 20 lat, przez które artysta szlifował swój styl, poszukiwał i odkrywał nowe możliwości. Dziś może poszczycić się światową sławą i oddaną rzeszą fanów. Pomimo tego, że wielu utożsamia go z duchem Berghain, Ben wymyka się próbom zaszufladkowania i kontynuuje swoje dziedzictwo jednocześnie dodając osobiste akcenty.

Instytut Festival 2019 Music & Art.

21-22.06.2019 – Garnizon Modlin

FB event: https://www.facebook.com/events/1388826801253671/

web: www.technoinstytut.pl

FB: www.facebook.com/technoinstytut

IG: @instytut.techno

YT: www.youtube.com/instytut