Śmiało można napisać, że Polska staje się interesującym kierunkiem na festiwalowej mapie Europy.  Za każdym razem cieszy nas wzmianka w zagranicznych magazynach o naszych imprezach czy festiwalach. Jedną z najpopularniejszych gazet bez wątpienia jest DJ Magazine. 

W najnowszym numerze magazynu znalazł się artykuł dotyczących najlepszych letnich festiwali na świecie. Na liście znalazły się takie eventy jak: Sonus, Dekmantel, Sonar, Time Warp, Kappa Futur Festival. Nasze redakcyjne lewe oko zwróciło uwagę na fakt, że w tak doborowym towarzystwie znalazł się Instytut Festival. Gratulujemy.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 21 – 22 czerwca. Podczas wydarzenia zagrają m.in. Ben Klock, Maceo Plex, Ellen Allien, RØDHÅD, John Talabot Paula Temple czy DJ Bone.

W tym samym magazynie znalazło się jeszcze jedno zestawienie z polskim akcentem. Tym razem redakcja  DJ Magazine wybrała najlepsze festiwale na świecie (nie tylko letnie). Wśród pięćdziesięciu najlepszych znalazł się odbywający w październiku krakowski Unsound. Gratulujemy.

44. Unsound, Polska

30. Kappa Futur, Włochy

20. Dour, Belgia

19. Fusion, Niemcy

8. Outlook, Chorwacja

17. Love International, Chorwacja

16. World Club Dome, Niemcy

15. Parookaville, Niemcy

14. Movement, Stany Zjednoczone

13. Creamfields, Wielka Brytania

12. Time Warp, Niemcy

11. Burning Man, Stany Zjednoczone

10. Dekmantel, Holandia

9. Coachella, Stany Zjednoczone

8. Untold, Rumunia

7. Exit, Serbia

6. Electric Daisy Carnival, Stany Zjednoczone

5. Sonar, Hiszpania

4. Awakenings, Holandia

3. Ultra, Stany Zjednoczone

2. Glastonbury, Wielka Brytania

1. Tomorrowland, Belgia