Zbliża się premiera albumu An On Bast! Oficjalna data wypuszczenia płyty „Coherent Excitations” to 25. stycznia. W planach także limitowana edycja białego winyla. Na razie odsłuchać i kupić można jeden track. To „Cloudscape”. Za album An On Bast jest odpowiedzialny niemiecki label Modularfield. Zadaliśmy polskiej artystce kilka pytań.

Photo: @pawel.brudlo.photography / Cover Art: Markus Scholz

Kluboterapia: Który z numerów na płycie jest dla Ciebie najważniejszy?

An On Bast: Albumy traktuję jako całość zawsze. Nie wyróżniam żadnego utworu. “Coherent Excitations” to mój ósmy album solowy. Ta płyta jest dla mnie wyjątkowa, bo jest to live concept album. Materiał powstał z mojego specjalnego, nigdy wcześniej niegranego koncertu podczas targów i festiwalu Superbooth w Berlinie w 2018 roku.

Kluboterapia:  Bonusowe numery (z Cloudscape) są częścią albumu?

An On Bast: Bonusy są wyłącznie dostępne w wersji cyfrowej. Utwór “Cloudscape” to singlowa wersja utworu z albumu zatytułowana “Vibrations”.

Kluboterapia: Gdybyś miała opisać swój album pięcioma przymiotnikami?

An On Bast: Wolałabym rzeczownikami 🙂 Uważność, fale, częstotliwości, wibracje, miłość.

 

Kluboterapia: Skąd inspiracje? Podróże? Występy?

An On Bast: Czuję niezmienną potrzebę wyrażania się dźwiękami, więc muzyka płynie ze mnie naturalnie, nie zdaję się na szczególną sytuację zewnętrznej inspiracji. Wspaniałe jest to, że oprócz tworzenia własnych albumów solo, współpracuję z innymi muzykami, ale również artystami innych dziedzin, filmów, scenografii, tańca współczesnego. Moja naturalna chęć jest z pewnością również kształtowana przez zewnętrzny świat, mam wrażenie, że jest to przede wszystkim nie muzyczny świat.

Jestem bardzo inspirowana przez utalentowanych ludzi, którzy swoją pracą i konsekwencją idą radośnie piękną swoją drogą przy okazji jedynie osiągając najwyższe cele. Dlatego podziwiam Rogera Federera, Rafaela Nadala, Justynę Kowalczyk, Kamila Stocha, Christiano Ronaldo – wymieniając jedynie kilku profesjonalnych sportowców, których siła inspiruje.

Od zawsze czuję się natchniona myślą filozofów, w szczególności Henryka Bergsona, Arystotelesa, Jiddu Krishnamurtiego, i pisarzy: Hermanna Hessego czy Philipa K. Dicka. Jestem niewątpliwie również pod wpływem tego co dzieje się w naukach kognitywnych, fizyce kwantowej, fizyce energii. Inspirują mnie filmy sci-fi, które uwielbiam, praktyka jogi i treningi wspinaczki skałkowej, podróże, inne kultury, każdy zagrany koncert, ale zapewne najbardziej moi najbliżsi, koty i przyjaciele.

Listę zamykają instrumenty w moim studiu, które same w sobie są super inspirujące do tworzenia wszystkiego tak jak sobie to wyobrażę.

Zdjęcie okładkowe: Grzegorz Borys