I znowu rok minął… Płock szykuje się na oblężenie twierdzy. Znowu zabraknie ketchupu w pizzeriach, do Żabek ustawią się kilometrowe kolejki, a 15 tysięcy schodów dzień w dzień będzie gotowe na 15 tysięcy drepczących…

Zawsze fascynowało nas to, co działo się także dookoła Audioriver. Imprezy na statku, na której spędziliśmy wiele przepięknych sobót, zapadają w pamięci bardziej niż niejeden nocny występ… Czy to akademik „Wcześniak” czy pola namiotowe z „Pszczółką Mają” na czele zawsze tętniły muzyką puszczaną z boomboxów, samochodów, przenośnych soundsystemów…

Zawsze człowiek lubi też wpaść w drum’n’bassowy trans w samym centrum miasta. I tak oto dochodzimy do imprezy Bassriver, którą od lat obserwowaliśmy, w której od lat trochę nieświadomie uczestniczyliśmy i której w tym roku jesteśmy jako Kluboterapia patronem medialnym!

Jako, że trwa jeszcze mundial, a w mundialowym studiu często pojawiają się goście i eksperci, to także my postanowiliśmy gości i ekspertów z ekipy Breaky Vibes wypytać „co w trawie piszczy”.

I w ten sposób powstała lista najlepszych numerów ostatnich miesięcy, które być może zostaną zagrane na Bassriver w Płocku. Posiedzicie z nami godzinę i już będziecie na bieżąco!

Na Grodzkiej 16 w Płocku w piątek i sobotę 27 i 28 lipca zabrzmi najsmaczniejszy, najtłustszy, najświeższy, najbardziej wyselekcjonowany drum’n’bass w kraju… Dzisiaj pomożemy Wam być na bieżąco! Ja lubię przed festiwalem czy imprezą „przygotować się” do słuchania. Sprawdzić co aktualnie gra dany artysta, co kreowane jest na najlepsze numery sezonu, o jakich trendach mowa… Poza tym jak wiecie z Rejsu:

  • Proszę pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No… To… Poprzez… No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę.

 

Więc jeżeli macie usłyszeć te numery po raz pierwszy na naszej stronie, to przynajmniej jest pewność, że na Bassriver będą Wam się podobać.

W naszej liście nie zabrakło także numeru od Mefjusa, który pojawił się w Polsce i wyróżnił nasz kraj, jesienią zagrał swój nowy materiał podczas trasy promującej album. I Sfinks700 był jej elementem! Będziemy wspominać.

Patrząc także w przyszłość… To tej jesieni w Polsce posłuchamy Audio. Jedna druga (połówka) bandy to Killbox. Rozgrzewamy się na zaś.

Przypomnijmy, że za imprezę odpowiadają: BassRiver z Warszawy, Breaky Vibes z Trójmiasta i Futudrama z Krakowa!
LINE UP BASSRIVER:
▶Mad Cannabeatz [Sfinks700 / Trójmiasto]
▶Detoxic [Breaky Vibes / Sfinks700 / Trójmiasto]
▶Wobler [Bassriver / Warszawa]
▶Mr Floppy [Futudrama / Kraków]
▶Some Minds [Bassriver / Warszawa]
▶Snake [Pralnia Elektroniczna / Poznań]
▶Keya [Wstrząs / Bydgoszcz]
▶Scythe [Breaky Vibes / Trójmiasto]
▶Ariel [Breaky Vibes / Trójmiasto]
▶Peep&JJ [Trójmiasto]
▶Mad Noizze [Wrocławski DNB / Wrocław]
▶Simon Sayz [Warsaw Jungle / Warszawa]
▶Noisy [Breaky Vibes / Sfinks700 / Trójmiasto]
▶Panton [Naturalna Selekcja / Warszawa]
▶Esba [Mash-up Records / Trójmiasto]
▶SnowBPM [Wstrząs / Bydgoszcz]
▶Halle [Wstrząs / Bydgoszcz]

Mamy też propozycję świeżą jak tynki w deweloperce! Zaledwie 15 dni temu wrzucono numer „Inner Addictions”. DETOXIC też może rozbrzmieć na niejednej imprezie! Dobre po polskie!

Wszystko przesłuchane? Jeszcze raz wielkie dzięki dla ekipy Breaky Vibes za selekcję! Widzimy się w Płocku na Grodzkiej za niecałe dwa tygodnie!

Więcej info (stamtąd zdjęcie: https://www.facebook.com/bassriverpl)