To chyba jeden z najbardziej charakterystycznych motywów muzycznych sprzed lat… Zespół Moloko został założony w 1994 roku, a cztery lata później na rynku pojawił się numer „Sing It Back”. Na początku aż takiego szału nie zrobił, znalazł się na 45. miejscu na liście w UK, ale remiks house’owego wówczas mistrza Borisa Dlugoscha sprawił, że Moloko doczekało się notowań na listach w Belgii, Holandii, Francji, w UK było to już miejsce numer 4., a rok później na rynku pojawił się drugi największy hit ekipy „The Time Is Now”.

Patrząc w statystyki, Moloko nie wydało więcej hitowych numerów. Zespół rozwiązał się w 2003 roku, a okazja, by usłyszeć „Sing It Back” pojawia się już tylko przy okazji solowych występów Róisín Murphy. Jak wiecie, wokalista zagościła na ostatnim albumie DJa Koze. Zaśpiewała w numerze „Illumination” na albumie „knock knock”. Kto tam? Dj Koze.

Z radością przyjmujemy więc klip, który kilka dni temu pojawił się w sieci. Pochodzi z Opery w Sydney, gdzie Murphy śpiewa „Sing It Back” pod aranżację stworzoną przez Stefana Kozallę.