Na naszym portalu lubimy wspierać lokalnych artystów, którzy zarażają innych swoją pasją do muzyki i prężnie działają w lokalnych społecznościach. Jedną z takich osób jest z pewnością Ania Chojnacka znana jako Ane.

Związana z cyklem imprez Arkadia, z festiwalami Oriental Lake oraz Pespektywy 9 Hills artystka właśnie wydała na winylu swoje numery. To wypuszczone nakładem Vidno Airlines Records tracki „Desert” (nagrany wspólnie z siostrami Kępiste), minimalistyczny remiks w wykonaniu Vidno, jest także numer „Age is just a number” oraz „Stop War!” nagrany wspólnie z Patrycją Rutkowską.

Każdy z tych tracków ma swoją ciekawą historię. „Pustynia” czekała na publikację aż 7 lat. W numerze „Stop War!”, który jest oczywiście manifestem Ane przeciwko wojnom na świecie, można usłyszeć głos półtorarocznej Toli, która ponad miesiąc uczyła się wypowiadać te słowa.

Jej głos w tym utworze jest dla mnie symbolem wolności, dziecięcej niewinności i beztroskiego dzieciństwa, które bezsensowne wojny zabierają tym bezbronnym istotom.

Przekonuje Ane, która z kolei do współpracy z numerem „Age…” zaprosiła grupę seniorów i młodych tancerzy z Centrum Kultury w Świeciu.

Wspólnie z Natalią Głowala, która jest instruktorką tańca, wpadłyśmy na pomysł aby nagrać kroki tańczącej grupy do utworu Polka (ale bez muzyki) na drewnianej podłodze, w sali kinowej.

Czy ktoś kiedyś słyszał Polkę po krokach…? Chyba nie! Efekty tego eksperymentu przeszły moje najśmielsze oczekiwania.

Wspomina Ania, przekonując, że wiek jest naprawdę tylko liczbą.

Konkurs! Wygraj winyla od Ane

Mamy gratkę dla fanów czarnej płyty! Jeżeli chcecie mieć w swojej kolekcji płytę winylową „Harsh Times” z okładką, którą zaprojektował Rafał Skoczylas, to weźcie udział w naszym konkursie!

Dlaczego według was „wiek to tylko liczba”? Odpowiedzi wysyłajcie na adres konkurs@kluboterapia.pl, a najciekawszą nagrodzimy czarnym krążkiem od Ane. Konkurs potrwa do 27. marca. Wynik tutaj po 22:00.

AKTUALIZACJA. Wygrywa Ariadna P. Graty!