Grudzień i styczeń to miesiące podsumowań i snucia planów… Robiliśmy to w kategoriach house, w kategoriach techno, pomyśleliśmy także o podsumowaniu w kategorii drum’n’bass. Tutaj najlepiej oddać uwagę naszym przyjaciołom z Breaky Vibes, którzy organizują imprezy w tym klimacie już od pięciu lat… Co za nami, co przed nami?

Breaky Vibes przez ostatnie 5 lat zaprosili kilkunastu zagranicznych drum’n’bassowych artystów. Były to duże nazwiska jak i wschodzące gwiazdy gatunku. Na ich wydarzeniach usłyszeć mogliście Mefjus’a, Audio, Gydre, NickBee, Rido, Pythius’a, Volatile Cycle, Cherw’a, Subtension’a, A-Cray’a czy Trilo. Swoje wydarzenia zorganizowali dotąd w większości dużych miast jak Kraków, Poznań, Toruń, Bydgoszcz, Zielona Góra, Wrocław, Katowice, Łódź, Płock i Trójmiasto. Mają na swoim koncie 26 podcastów, które co miesiąc, bez przerwy od 2 lat ukazują się na ich SoundCloudzie.

Mixy nagrywało dla nich wiele ciekawych polskich nazwisk jak ZENon, Kosay, Sinusoyda czy Wobler.

Jak co roku, członek kolektywu – Detoxic, nagrał Yearmix, w którym znajdziecie TOP50 drum’n’bass’ów minionego roku. Ten 72 minutowy mix jest pełen najciekawszych jego zdaniem numerów z pogranicza deep i neurofunk dnb.

2019 był niezwykle intensywny dla chłopaków z Pomorza. Jak sami mówią, zorganizowali aż 10 autorskich eventów, a w ciągu zaledwie 12 miesięcy wystąpiło u nich 5 interesujących, zagranicznych headlinerów. To ich najlepszy wynik od początku istnienia.

W kolektywie większość z chłopaków tworzy własne numery. Detoxic i Bizzmo wydali w tym roku kilka produkcji, które zostały dostrzeżone przez popularne, zagraniczne wydawnictwa oraz gwiazdy muzyki drum’n’bass. Debiutancki singiel Bizzmo jako The Inflamers, które tworzy ze Zrylc’em, wydał ProgRAM, natomiast pozostałe 5 numerów ukazało się na Tesseract Recordings.

Detoxic ma za sobą 8 numerów, w tym 2. miejsce w Remix Konkursie organizowanym przez label IN:DEEP Music. Interpretacja utworu Bowsar „Source” zyskała uznanie słuchaczy, którzy na niego głosowali. Następnie singiel na składance włoskiego Delta9, oraz EP w jego siostrzanym wydawnictwie DLT9. W międzyczasie dał o sobie znać darmowymi singlami na Strictly Deep DNB, a na koniec roku 2019 wydawnictwem na niemieckim Subplate.

Wygląda na to, że Breaky Vibes w nowym roku nie zamierzają zwalniać, o czym świadczą ich nadchodzące urodziny w Sfinks700, oraz plany na dalsza część roku. Swoje 5-cio lecie świętować będą z belgijskim trio Bredren, które jest ich kolejnym zagranicznym gościem. 21 lutego warto skierować się własnie do Sopotu, gdzie oprócz gwiazd z Belgii będą wizualizacje na żywo oraz goście z całej Polski.

Kolejnym przystankiem jest Warszawa (21.03, klub Poziomy) oraz Kraków (18.04, klub Szpitalna1), gdzie odbędą się ich wydarzenia o nazwie Drum&Bass Night. Będzie mogli na nich usłyszeć szeroką gamę muzyki drum’n’bass poczynając od liquid przez deep i neurofunk.

Breaky Vibes zdradzają, że to jedyne wydarzenia do letniej edycji Bassriver, która ponownie odbędzie się w Płocku w czasie festiwalu Audioriver. Na jesień Panowie planują zagraniczny import w Sfinks700 oraz kilka wyjazdów o czym poinformują w późniejszym czasie!