Październik w klubowym świecie oznacza tylko jedno… Cała branża zlatuje się do stolicy Holandii, by wziąć udział w Amsterdam Dance Event. Jeżeli pojawicie się w kraju tulipanów w tym terminie, to mamy dla Was kilka ciekawych propozycji. Taki mały przewodnik co, gdzie, kiedy.

Po naszych festiwalowych, letnich wojażach, z ręką na sercu możemy polecić występy np. Archiego Hamiltona czy Rossko. Obaj zagrają 17 października na PIV Records ADE showcase. Ta impreza odbędzie się w Claire Amsterdam, a wlotki kosztują tylko 19 euro.  Tutaj więcej niż słów kilka.

Ciekawie zapowiada się także impreza Verknipt, która rozciągnie się od 17 do 19 października. To mocniejsze uderzenie dla fanów takich artystów jak Fjaak, będzie także Randomer, Matador, The Advent oraz wAFF. Tutaj za bileciki musicie już wyłożyć ponad 50 euro. Dorzucimy jednak do składu jeszcze I Hate Models, Ø [Phase] czy Bena Sterlinga, który zagra nieco „łagodniejszego” trzeciego dnia obok Frankiego Rizardo, Cloonee czy Michaela Bibi. Szczególiki tutaj.

ADE to „festiwal” sam w sobie, na którym można pójść na inny „festiwal”. Brzmi to trochę pokrętnie, ale Dockyard Festival sam w sobie mógłby dostarczyć wielu emocji. Tak nazywa się wydarzenie, które zaplanowano 19 października. Do hali Havenpark wejdzie nawet 20 tysięcy osób. Za 50 euro usłyszycie Dubfire’a, będzie Nic Fanciulli, Nastia, Mind Against, Len Faki, Paco Osuna, Matador, Ellen Allien, Monika Kruse, Oscar Mulero… i z trzydzieści innych dużych nazwisk. Więcej tutaj.

Lecimy dalej w nieco mniej mainstreamowe rejony. Przez cztery dni (od 17 do 20 października) można bawić się także na imprezach spod szyldu VBX. Wlotki kształtują się różnie, ale i imprezy wydają się być najciekawsze. Dlaczego? Jedna z nich posiada ciągle status „secret line-up”, na innej zagra Ricardo Villalobos b2b z Rareshem, wystąpi Craig Richards, Nicolas Lutz, Sojna Moonear czy Spokenn (duet Ferro & Reiss). Jedna z imprez VBX odbędzie się w Bret, inna w Lofi Warehouse, jeszcze inna na łajbie Veronicaschip. Zdecydowanie najciekawsza opcja dla tych co lubią poszukać, pogmerać, dać się zaskoczyć.

Nie lubicie szperać po dziwnych miejscach? To wybierzcie się na sprawdzonego Carla Coxa! On wystąpi 17 października na Awesome Soundwaves showcase. W Warehouse Elementenstraat za 50 euro usłyszycie także takich artystów jak Christopher Coe, Reinier Zonneveld (zagra live), będzie np. Julien Chaptal czy Quazar (także live).

Jednym z artystów, których (tak jak Coxa) przedstawiać nie trzeba i który ciągnie przemysł „do przodu” jest Maceo Plex. On także będzie miał swoją własną imprezę zatytułowaną „Lone Romantic”. Dwa dni po Coxie, czyli 19 października Plex zagra obok zaproszonych gości. To Anthony Rother, Ben Ufo, Joy Orbison czy Legowelt.

No to jeszcze jedna opcja. Taka dla fanów wschodów słońca i przygód na rzece. Chodzi o cykl Sound Fleet ciągnący się przez całe ADE od 16 do 20 października. Podczas pięciu rejsów posłuchacie między innymi Josha Butlera, Michaela Mayera, będzie Steve Bug czy Magdalena prezentująca swoją markę Shadows. Godziny takich rejsów są przeróżne, niektóre startują o 13:00, inne o 23:00. Wszystkie kosztują 20 euro, a posłuchać np. HOSHa na wodzie można bardzo.

To zabrzmi bardzo banalnie, ale jeżeli fan elektroniki poleci do Amsterdamu za dwa tygodnie i będzie się nudził, to… to my już nie wiemy jak mu pomóc.