Jesteście znudzeni festiwalami z oklepanymi nazwiskami, artystami którzy pojawiają się aż nazbyt często w naszym kraju, występami które w większości jesteście w stanie przewidzieć?

Katowicki klub P23 wychodzi naprzeciw Waszym oczekiwaniom. To właśnie w tym klubie w ostatni weekend sierpnia tj. 30-31.08 odbędzie się druga edycja UPPER FESTIVAL.

Niesamowita przestrzeń obiektu, która została zagospodarowana na potrzeby zwiedzających, którzy chcą zgłębić historię produkowanej tam kiedyś porcelany po raz kolejny będzie miejscem do zagłębienia się w niszowej, niesztampowej muzyce elektronicznej.

Nieprzeciętny line-up nie pozwoli Wam zostać w jednym schemacie. Będzie: wielopłaszczyznowo i wielowymiarowo. O takie doznania zadbają m.in.:

Anthony Rother – niemiecki mistrz władania syntezatorami modularnymi. Miesiąc temu wydał nakładem własnej wytwórni – PSI49NET pięcio-trackową epkę. Tytuł jednego z track’ów – This Is 3L3C7RO – nie pozostawia złudzeń jakich zacnych dźwięków możemy się spodziewać podczas jego seta.

Jonas Kopp – argentyński DJ i producent zabierający słuchaczy w podróż przenoszącą na wyższy poziom, zarówno muzyczny jak i duchowy. Techno, które produkuje, i które słyszymy w jego setach ciężko zaszufladkować. Pewnikiem jednak jest, że nie brakuje mu ambientowego zacięcia.

FJAAK LIVE – niemiecki duet (niegdyś trio) to energia w czystej formie. Akai MPC 2000XL, Jomox XBase 09, Elektron Analog RYTM to tylko część ich setup’u, którym wykręcają uśmiech na twarzach fanów. Młodość, charyzma plus analogowe brzmienia to jeden z punktów festiwalu, który nie sposób pominąć.

Stephanie Sykes – brytyjska DJ’ka i producentka. W jej secie będziemy mogli usłyszeć głębokie, eksperymentalne techno, które zabierze nas w niezwykle emocjonalną podróż.

Poniżej znajduje się pełna lista artystów, którzy zagrają podczas imprezy. Każdy z nich jest unikatowy i godny polecenia. Jako Kluboterapia będziemy chcieli dotrzeć na jak największą liczbę występów. Do zobaczenia przy Porcelanowej 23!

 

 

 

 

Teraz konkurs!

Mamy dla Was dwie pojedyncze wejściówki na to wydarzenie. Chcecie wygrać bilet na Upper Festival? Wystarczy odpowiedzieć na dość osobiste pytanie: Kto jest dla Was headlinerem Upper i dlaczego? Czekamy na wasze e-maile pod adresem: konkurs@kluboterapia.pl .

Rozwiązanie konkursu w poniedziałek za tydzień, dobrze się zastanówcie! 🙂

Wejściówki otrzymują:

Otóż moim headlinerem jest Andy Stott. Pomimo iż był już co najmniej dwa razy w tym roku w naszym kraju, nie udało mi się dotrzeć na żadną z tych imprez, ani do Szczecina do Filharmonii, ani do Modlina na Instytut Festival. Bardzo żałuję, gdyż ten gość to dla mnie nr 1 jeśli chodzi o mniej oczywiste kompozycje. Nie jestem specjalistką od elektronicznej muzyki, ale jego utwory są dla mnie idealne na zbliżającą się jesień, pełne niepokoju, magnetyzmu, przyjemnej, lekko masochistycznej melancholii i nie mogę przestać ich słuchać. Dziś np. było tak- Luxury Problems z 2012 na głośniku, wstaję, biorę słuchawki, ubieram buty i wychodzę na samotny spacer o zmroku. A później ogłosiliscie konkurs i przypomniało mi się, że będzie na Upper… – Arleta T.

„Moim headlinerem jest zdecydowanie DJ Lag, dlatego, że go nie znam. A raczej, nie znałem do tamtego tygodnia. Przejrzałem i przesłuchałem jego Soundcloud’a i… to jest właśnie ta chora muzyka do której chce palić swoje podeszwy i usmażyć sobie mózg na parkiecie. Do tego szczypta egzotyki. Oddaje duszę w ten weekend Lag’owi. 😊” – Damian S

Gratulujemy!