Już w tym tygodniu w Chorzowie po raz pierwszy odbędzie się Fest Festival. W ramach festiwalu stanie m.in. scena pod kuratelą klubu Smolna. Tym samym najpopularniejszy klub w Polsce zamknie sezon wakacyjnych festiwali elektronicznych. Na Śląsku, bo tam odbywa się wydarzenie, spotkamy się w piątek 23 sierpnia.

Zakończenie wakacji, jeden z najpiękniejszych i największych parków w Europie, kilkadziesiąt koncertów i festiwalowe miasteczko, w którym niczego nie brakuje. Brzmi jak plan? Zdecydowanie powinno, bo Fest Festival jest bardzo mocnym punktem na muzycznej mapie Polski tego lata. W programie m.in. koncerty Wu-Tang Clan i Jadena Smitha, a do tego kilkudziesięciu przedstawicieli elektroniki – w tym Vitalic, Kiasmos dj set czy Kollektiv Turmstrasse. Na miejscu powstaną aż 3 sceny w pełni poświęcone muzyce elektronicznej, a nazwano je Kręgami Tanecznymi. Otaczający je teren będzie z pewnością tanecznym centrum tego festiwalu. Co i kogo tam usłyszymy?

Smolna: Krąg Taneczny to miejsce przede wszystkim dla miłośników różnych nurtów techno i house – bywalcy klubu Smolna doskonale wiedzą o czym mowa. Tutaj usłyszymy takie ikony, jak Kollektiv Turmstrasse czy Vitalic, który przyjedzie do Chorzowa z projektem Dima. Obowiązkowy punkt to także sety Kiasmos (w wykonaniu Janusa Rasmussena) i najbardziej znanego duetu eksportowego z Polski, czyli Catz ‚n Dogz. Poza wymienionymi, w trakcie dwóch nocy na tej scenie zagrają: Reinier Zonneveld, Marco Bailey, Oxia, Vaal i Virginia. Tym samym Smolna zapowiada koniec wakacyjnych projektów i powrót do kultowego już klubu przy ulicy Smolnej 38.

Muzyka na Raban Stage może sprawić, że serca zabiją Wam szybciej – jej partnerami są osoby odpowiedzialne za działalność kolektywu 175 BPM, którego wydarzenia z gwiazdami muzyki drum & bass odbywają się w całej Polsce. Mocnych nazwisk nie zabraknie też w Chorzowie. Mowa tu m.in. o takich artystach, jak Roni Size, Netsky, Camo & Krooked czy Calyx & Teebee. Fani połamanych brzmień – musicie tam być!

Astral Stage to scena autorstwa twórców Goadupa Arts, Culture & Music Festival, czyli czołowego projektu związanego z brzmieniami psy trance. W line-upie m.in. Kalya Scintilla & Eye Evolution, Logic Bomb live i Merkaba live. Część muzyczna to jednak nie wszystko – tutaj warto zwrócić również szczególną uwagę na instalacje i dekoracje, które mocno wpłyną na Wasze wizualne wrażenia.

Kup bilet już dziś!

Bilety na wydarzenie można cały czas zakupić na stronie internetowej festiwalu – www.festfestival.pl/bilety. Koszt karnetu dwudniowego to tylko 289 złotych za ponad 90 artystów, którzy wystąpią na festiwalu. Jest również opcja biletów jednodniowych, które są dostępne w cenie 179 złotych, z kolei wejście na camping to koszt jedynie 100 złotych.

Więcej informacji: www.festfestival.pl