Łudziliśmy się jak wszyscy, że marzec, kwiecień, może maj, ale potem wszystko wróci do normy, a „w lato sobie odbijemy”. Stało się jasne, że nawet niektóre czerwcowe festiwale będą musiały odbyć się później. Dzisiaj zapadła decyzja w sprawie festiwalu Tauron Nowa Muzyka, który miał odbyć się w Katowicach. Organizatorzy poinformowali o nowym terminie imprezy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to spotkamy się od 27. do 30. sierpnia.

Olbrzymie straty odczuwają artyści i wszyscy promujący ich sztukę. Niepewnie w przyszłość patrzą festiwalowicze i organizatorzy imprez masowych. Przetrwanie w tych warunkach jest wielkim testem międzyludzkiej solidarności. Szczególnie ważna jest nadzieja, że będzie dobrze! My ją mamy i dzielimy się nią z Wami! Mając na uwadze zdrowie nas wszystkich, teraz przyłączmy się do akcji #zostanwdomu i proponujemy nowy termin Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020.

Napisali organizatorzy. Przypomnijmy, że festiwal do tej pory ogłosił między innymi następujące nazwiska: The Streets, Skalpel, Red Axes, Donato Dozzy, Underworld, Floating Points, Andy Stott, DJ Tennis czy Gerd Janson.

Dotychczas ogłoszony program 15. edycji festiwalu jest wciąż niepełny i wkrótce powiększy się o wspaniałych artystów, którzy elektryzują publiczność w Polsce i na świecie. Więcej informacji na temat programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 już niebawem!

Napisali Adam Godziek i Adam Pomian z More Music Agency. Trzymamy kciuki za te plany!