Takich projektów było już kilka… Jednym z najpopularniejszych artystów, który razem z całym sztabem symfoników wygrywał elektroniczne nutki był Pete Tong. Jego stworzony z rozmachem projekt został wydany nawet na płytach winylowych. Granie „techno” na instrumentach dętych i smyczkowych to więc nic nowego, a ekipa Meute zrobiła nawet w tej branży światową karierę.

Mimo to, odpaliliśmy sobie koncert „Symphony” sygnowany nazwiskiem litewskiego producenta Ten Wallsa, który zagrał razem z narodową orkiestrą ze swojego kraju. Taki film pojawił się na Youtube dosłownie kilka dni temu.

Stwierdzamy, że to kawał naprawdę dobrej roboty, która jednocześnie wycisza, przenosi do świata muzyki poważnej, ale nie traci swojego dynamizmu wtedy, kiedy pojawia się taka potrzeba. I nie wiemy też czemu, ale jednak przy finalnym odegraniu nowych wersji „Sparty” czy „Walking With Elephants” można jednak ciągle poczuć ciarki.

Nie dajcie się jednak zwieźć dacie publikacji filmu. Na Litwie obowiązują takie same restrykcyjne przepisy jak u Nas, a ten tłum pod sceną to po prostu wspomnienie z 2019 roku.