Po prawie dwóch latach działalności, tysiącach godzin wspólnie spędzonych w naszych murach i niezliczonej liczbie wyjątkowych muzycznych chwil, idziemy o krok dalej i zapraszamy Was na kolejną podróż, tym razem ze znacznie większym rozmachem.

Po miesiącach przygotowań prezentujemy Undercity – nasz nowy halowy projekt festiwalowy, który połączy muzykę elektroniczną z nowoczesną techniką multimedialną.

3 listopada na terenie hali Torwar powstaną 3 SCENY, na których będzie można usłyszeć artystów, wśród których znajdą się giganci międzynarodowej sceny. Ich występom będzie towarzyszyć najnowocześniejsza technika multimedialna i dedykowana scenografia. Wszystko zaprezentujemy w koncepcji artystycznej, która zmieni przestrzeń hali w zupełnie nowe miejsce.

Data: 03.11.2018
Miejsce: COS Torwar
Start: 18:00
Koniec: 8:00

Pełny line-up Undercity 2018:

Adam Beyer

Catz ‚n Dogz

Davis

Diana D’Rouze

Dixon

Dubfire

Extrawelt live

Honey Dijon

Jacques Green

Joris Voorn

Kas:st live

Kollektiv Turmstrasse dj set

Konstantin Sibold

Leon

Matrixxman b2b Ø [Phase]

Nastia

Randomer

Recondite live

Roland Appel

Roman Poncet

Woo York live

Xhin

Oto podział na sceny:

Bilety:
99 zł (fan tickets)- SOLD OUT
129 zł (early bird tickets) – SOLD OUT
159 zł (regular tickets)- od 1.06 do 30.09 lub wyczerpania puli
179 zł (final call tickets) – od 1.10 lub wyczerpania puli

Bilety są dostępne na stronie www.undercity.pl oraz u dystrybutorów: Biletomat.pl – bilety online, Eventim.pl, ebilet.pl, Going. oraz GoOut.pl.

Bilety dostępnie również w klubie Smolna
– w biurze w godzinach 10:00-16:00 od pon – pt
– na bramce podczas wszystkich wydarzeń, których rozpiskę znajdziecie na: www.facebook.com/smolna38/events

Pierwszym headlinerem Undercity będzie Dixon, który powróci do Polski po kilkuletniej przerwie. Artysta jest uważany za jedną z czołowych postaci na międzynarodowej scenie, co potwierdzają tytuły najlepszego DJ-a na świecie w rankingach od 2013 do 2017 roku serwisu Resident Advisor. Dixon to również współzałożyciel cenionej wytwórni Innervisions. W jej katalogu znajdują się produkcje od tak znanych artystów, jak Laurent Garnier, Simian Mobile Disco czy Recondite.

Z kolei Dubfire, to postać przed laty współtworząca nagrodzony nagrodą Grammy duet Deep Dish, słynący m.in. z remiksów dla Depeche Mode, Madonny i The Rolling Stones, a także z wielkich hitów – „Hello” i „Flashdance”. Potem artysta postanowił jednak zwrócić się ku nieco innym brzmieniom, znacznie bliższym stylistyce techno i od lat jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli tego nurtu. Stało się tak m.in. za sprawą świetnych autorskich produkcji, gorąco przyjmowanych występów na całym świecie i działalności wytwórni SCI + TEC.

Doskonałymi producentami są również Arne Schaffhausen oraz Wayan Raabe, czyli Extrawelt, których doskonałe albumy co kilka lat ukazują się w należącej do Svena Vätha wytwórni Cocoon. Część z tego materiału będzie można usłyszeć na żywo również podczas Undercity.

Reprezentantem znanych wytwórni jest także inny ogłoszony artysta, czyli Roman Poncet – świetny producent związany m.in. z Tresorem czy Figure.

Matrixxman i Ø[PHASE] to postacie, które nawet w pojedynkę rozgrzewają publiczność w czołowych klubach i na najważniejszych festiwalach z elektroniką na całym świecie. Na Undercity można będzie ich jednak usłyszeć w duecie, w specjalnej formule b2b. Można się spodziewać solidnej dawki charakterystycznych dla Matrixxmana energetycznych brzmień, znanych m.in. z jego wydawnictw dla Dekmantel czy Figure, a także masywnych i surowych dźwięków, stanowiących wizytówkę stylu Ø[PHASE], który od lat współpracuje z cenioną wytwórnią Token.

Dla wytwórni Dekmantel, ale również wielu innych wpływowych labeli – m.in. Turbo Recordings (należącego do Tigi), Perc Trax czy L.I.E.S. – stale wydaje Rohan Walder, znany z twórczości pod pseudonimem Randomer. Artysta działa na scenie od ponad 10 lat i przez ten okres ugruntował pozycję jednego z najbardziej znanych przedstawicieli mocniejszych brzmień techno i jego pochodnych.

Skład dzisiejszego ogłoszenia zamykają artyści z nieco krótszym stażem, niż postacie wymienione wcześniej, ale już zdobywające rzeszę fanów w wielu krajach. Kas:st to projekt stworzony przez duet producentów, który zadebiutował wspólnym wydawnictwem zaledwie dwa lata temu dla własnej wytwórni Flyance Records. Polska publiczność może kojarzyć ich m.in. z ostatniej wizyty w naszym kraju i występu w kultowym Instytucie Energetyki.

Doskonale znany polskiej publiczności (m.in. po występach podczas Audioriver i Open’er Festival) Joris Voorn to wiodąca postaćmiędzynarodowej sceny house i techno, której zarówno produkcje studyjne, jak i sety nażywo są uwielbiane przez fanów nacałymświecie Holender mana swoim koncie wiele świetnych wydawnictw –na czele z popularnymi „Goodbye Fly”, „We’re All Clean” czy„Ringo”, jak również remiksami utworów m.in. dla Röyksopp czy Roberta Babicza.

Recondite jest jednym z najbardziej charakterystycznych twórców na scenie muzyki elektronicznej ostatnich lat, który zachwyca słuchaczy połączeniem delikatnych brzmień i parkietowej energii. Artysta współpracował m.in. z tak wpływowymi wytwórniami, jak Dystopian, Afterlife czy Innervisions, a rozgłos u szerszej publiczności przyniósłmu m.in. utwór pt. „Levo”, który znalazłsięnaścieżce dźwiękowej nagradzanego serialu produkcji HBO pt. „The Young Pope”.

Kollektiv Turmstrasseto duet, który od lat występuje w różnych miejscach globu, a w Polsce zawsze jest przyjmowany przez fanów w szczególny sposób. Christian i Nico wśród międzynarodowej publiczności zasłynęli m.in. takimi hitami, jak „Sorry I’m Late” czy „The Last Day”, wydanymi w należącej do Solomuna oficynie Diynamic Records. Podczas festiwalu Undercity Kollektiv Turmstrasse zagra DJ set.

Nastia- współcześnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kobiet na scenie. Arystka występowała już w tak uznanych miejscach, jak Panorama Bar w Berlinie czy Cocoon na Ibizie, a jeszcze w tym roku odwiedzi m.in. The BPM Festival w Portugalii. Do mocnej już reprezentacji brzmień techno dołączyłteżXhin– ceniony producent, który ma na koncie wydawnictwa w tak znanych wytwórniach, jak Stroboscopic Artefacts, Token czy CLR.

Adam Beyer to jedna z najpopularniejszych postaci w świecie elektroniki oraz twórca działającej od ponad 2 dekad wytwórni Drumcode, która wydała na świat mnóstwo hitów m.in. od takich producentów, jak Joseph Capriati, Sam Paganini, Amelie Lens, Maceo Plex czy Alan Fitzpatrick. Artystów związancych z labelem można zresztą usłyszeć również na imprezach i showcase’ach sygnowanych marką Drumcode na całym świecie.

Adama Beyera można nazwać weteranem sceny, tak Honey Dijon zdecydowanie jest jej wielkim objawieniem. Artystka od jakiegoś czasu zachwyca fanów niesamowitą energią i świetną house’owąselekcją, którą doceniają nie tylko wielbiciele muzyki elektronicznej, ale również postacie ze świata sztuki i mody. Warto zaznaczyć, że występ Honey Dijon był jednym z najlepszych podczas tegorocznego festiwalu Audioriver.

Świetnie podczas setów na żywo sprawdzają się również Catz ’N Dogz, czyli polski duet cieszący się międzynarodową sławą. Grzegorz i Wojciech w swoim producenckim dorobku mają m.in. 3 pełnowymiarowe albumy i remiksy dla takich wykonawców, jak Róisín Murphy czy Disclosure. Z kolei świeżo po wydaniu debiutanckiego krążka jest inny duet – Woo York, którego hipnotyczna i mroczna muzyka zdobyła uznanie tak szanowanych wytwórni, jak Afterlife, Soma czy Dystopian.

Cenionym producentem, który bardzo dobrze sprawdza się również w remiksowaniu utworów innych artystów jest Konstantin Sibold – przerobione przez niego kawałki m.in. od Red Axes czy WhoMadeWho były odtwarzane w setach największych gwiazd brzmień techno i house. Wielki talent produkcyjny to równieżJacques Greene, który wcześniej remiksował m.in. kultowe Lotus Flower autorstwa Radiohead, a w ubiegłym roku wydał bardzo dobry album pt. „Feel Infinite”.

Wśród ogłoszonych zagranicznych artystów są również Davis i Roland Appel. Pierwszy z nich został doceniony m.in. przez kultową wytwórnię Innervisions, która umieściła jego utwór pt. „Blind” w swoim katalogu w ramach cyklu Secret Weapons. Z kolei drugi z wymienionych producentów miał okazję współpracować chociażby z Aus Music czy Life and Death.

W szerokim składzie Undercity 2018 nie mogło także zabraknąć przedstawicieli lokalnej czołówki artystów. Leon to doskonały DJ i bardzo doświadczona postać, która miała wielki wpływ w promowaniu i rozwijaniu polskiej sceny m.in. przez zaangażowanie w festiwal Audioriver i mnóstwo innych wydarzeń. Wielkie doświadczenie i setki imprez ma za sobą również Diana D’Rouze, czyli jedna z najważniejszych polskich DJ-ek od wielu lat.