Zabawa szturmem zdobyła serca krakowskich imprezowiczów, gdy w sierpniu pod jej szyldem odbyła się darmowa dzienna impreza. W listopadzie Zabawa powraca z podwójnym impetem, czyli wydarzeniem które trwać będzie ponad 15 godzin, w dwóch krakowskich lokalizacjach.

Za dnia uczestnicy ZABAWY spotkają się na zajęciach z nauki DJingu. Dzięki wsparciu międzynarodowej platformy Boiler Room & programu Ballantines True Music Fund warsztaty są darmowe i obowiązuje na nie jedynie rejestracja.

Zajęcia dedykowane są nauce grania z gramofonów oraz CDJ-ów, te pierwsze odbywają się na dwóch poziomach zaawansowania. Decyduje kolejność zgłoszeń! Pomiędzy warsztatami odbędzie się także rozmowa z lokalnymi działaczami. Część dzienna odbędzie się w kawiarni Busz, przy ul. Mikołajskiej.

Celem ZABAWY jest także dzielenie się unikalnym brzmieniem niezależnej sceny muzyki elektronicznej i inspirowanie do odkrywania krakowskich muzycznych talentów. Na listopadowej edycji imprezy wystąpią artyści wiedzący jak sprawić by wszyscy bawili się wspaniale. Prosto z Portugalii do Krakowa przyleci Violet, która jest producentką prowadzącą wytwórnię Naive, współprowadzi Rádio Quântica oraz jest rezydentką na imprezach o nazwie „Mina”. Jak sama mówi: „Kieruje swoją muzykę do osób, które uwielbiają rave’y, rzeczy melodyjne i oniryczne. Do osób otwartych, którzy wierzą w ludzi”.

Usłyszymy także Monster, jedną z najbardziej popularnych polskich DJek znaną ze swojej wyśmienitej selekcji i zdolności do genialnego łączenia utworów z gatunków trance, techno i electro. Jest częścią ważnego polskiego kolektywu Oramics. Virtual Geisha to lokalna DJ-ka, która słynie z zamiłowania do electro i italo disco. Jej kunszt doceniły najważniejsze niezależne kluby, takie jak niemiecki Golden Pudel czy holenderski Lab-1. Porywającego seta zagrają niesamowici scki. & biøs, rezydenci klubu Szpitalna 1 i członkowie kolektywu Urloop, specjaliści w zabawie spod znaku techno i elektro. Na drugiej sali krakowskiego klubu Szpitalna 1 wystąpią Semprey i Rusałka, DJ-e znani z mieszania tanecznych rytmów całego świata, od muzyki house, przez pop aż po afrykańskie i karaibskie brzmienia.

Line-up ZABAWY nie jest jeszcze kompletny, a dołączyć do niego osoba, która zwycięży w konkursie DJ-skim.

ZABAWA#2 w/ Violet (Naive)
23.11.19
Szpitalna 1 & Busz Cafe

Wydarzenie jest kontynuacją akcji międzynarodowej platformy Boiler Room i Ballantines True Music mającej na celu wsparcie lokalnej sceny. Kraków stał się częścią opowieści o niezależnych scenach świata w marcu tego roku, gdy obie  platformy zagościły w stolicy Małopolski by poznać jej brzmienie. Efektem wielotygodniowej eksploracji stał się film dokumentalny, który obejrzeć można wyżej. Wystąpili w nim najważniejsi reprezentanci lokalnej sceny, artyści i aktywiści działający prężnie na rzecz niezależnej muzyki.