Wakacyjny sezon trwa w najlepsze, a wraz z nim chwilowa cisza na rynku wydawniczym. Z doświadczenia jednak wiemy, że to cisza przed „muzyczną burzą”. Wielu artystów przygotowuje się do wydania swoich albumów zaraz po sezonie letnim.

Postanowiliśmy wybrać dla Was zapowiedzi, na które warto czekać i z którymi trzeba się zapoznać. Niżej zamieszczamy kilka wybranych przez nas albumów.

Sven Väth – Catharsis Remixes

Są takie albumy, które aż się proszą o zremiksowanie. Po przesłuchaniu wydanego w 2022 roku albumu „Catharsis” wiedzieliśmy, że prędzej czy później doczekamy się nowych wersji. Po roku od premiery Sven Väth zapowiedział reedycja albumu. Remiksy wcześniej wydanych numerów przygotowali m.in. Roman Flügel, Benjamin Damage, Robert Hood, Planetary Assault Systems czy Mano Le Tough. Oficjalna premiera: 18.08.2023.

Róisín Murphy – Hit Parade

Tytuł bardzo obiecujący. Słuchając czterech dostępnych singli promujących album wierzymy, że będzie to prawdziwa parada hitów. Ten kto zapoznał się z singlem „You Knew” nie powinien mieć wątpliwości, kto będzie odpowiedzialny za produkcję wydawnictwa. Do współpracy Róisín zaprosiła swojego dobrego przyjaciela – DJ Koze. Sukces gwarantowany? Jesteśmy przekonani, że tak. Oficjalna premiera: 08.09.2023.

Romy – Mid Air

Tutaj również nie mamy wątpliwości, że debiutancki album Romy okaże się sukcesem. Wszystko nie tylko za sprawą samej artystki ale również osób, które brały udział w nagraniu. Wokalistka grupy The XX do współpracy nas krążkiem zaprosiła takich producentów jak Jamie XX czy rozchwytywany w ostatnim czasie Fred Again.. Oficjalna premiera: 08.09.2023.

The Chemical Brothers – For That Beautiful Feeling

Liczyliśmy i nie mogliśmy się doliczyć ile lat na muzycznej scenie jest duet The Chemical Brothers. Wiemy na pewno, że na przestrzeni wielu lat zapisali się w historii muzyki. Z ich muzyką jest jak z winem, im starsze tym lepsze. Po przesłuchaniu ich wcześniejszych albumów zgadzamy się z tym w stu procentach. We wrześniu grupa wyda swój dziesiąty album w karierze. Oficjalna premiera: 08.09.2023.

Various Artists – Total 23

I pomyśleć, że label Kompakt wydaje swoją flagową kompilację już od dwudziestu trzech lat! Jak co roku po wakacjach otrzymamy sporą dawkę dobrze przemyślanych brzmień. Tak jak w latach poprzednich na okładce znajdziemy charakterystyczne dla labelu kropki. Na najnowszym wydawnictwie usłyszymy produkcje od takich artystów jak Patrice Baumel, John Tejada, Rex The Dog, Jörg Burger czy Robag Wruhme. Oficjalna premiera: 01.09.2023.

The Streets – The Darker The Shadow, The Brighter The Light

Presja? Na pewno jest. Wcale nie jesteśmy zaskoczeni, że starsi fani czekali na ten moment. Czytając komentarze widzimy, że nowe pokolenie odbiorców jest zachwycone singlem promującym. Po dwunastu latach od wydania swojego ostatniego krążka The Streets wyda nowy album. Krążek będzie zapisem obserwacji w klubach, testów bitów podczas imprez czy obserwacji od „kuchni” rynku muzycznego. Efekt końcowy poznamy na jesieni. Oficjalna premiera: 20.10.2023.