Organizatorzy legendarnej imprezy zdradzili swoje plany. 24 i 25. września ponownie spotkamy się w Warszawie w charakterystycznym budynku Instytutu Energetyki.

Instytut to wydarzenie, które zdecydowanie wyróżnia się na polskiej scenie klubowej. Kiedy w 2000 r. w surowej hali aktywnego laboratorium Instytutu Energetyki w Warszawie zagrali pierwsi artyści, nikt nie spodziewał się, że stanie się wydarzeniem cyklicznym, a po latach stworzy podstawę do zorganizowania Instytut Festival Music & Art w Garnizonie Modlin.

Właśnie ponad 20 lat temu w głowach i sercach trójki przyjaciół Iwony Korzybskiej, Joanny Wielkopolan i Gerharda Derksena, narodził się plan na wielką, muzyczną rewolucję w Polsce. 

Czytamy w oficjalnej zapowiedzi tego wydarzenia, o którym mówiły takie marki jak Mixmag czy DJ MAG oraz media z Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii czy Holandii. Przypomnijmy, że w Instytucie grały takie gwiazdy jak Richie Hawtin, Len Faki, Chris Liebing, Adam Beyer czy Sam Paganini. To właśnie tam po raz pierwszy w Polsce występowali również Jeff Mills, Josh Wink czy Marco Carola. 

Instytut jest wydarzeniem wyjątkowym, nie tylko z uwagi na swoją historię, ale właśnie dlatego, że powstał z potrzeby serca i tę energię czuć na każdym wydarzeniu spod znaku pioruna. Ta potrzeba widoczna jest do dziś…

… bo jak wiadomo, dzisiaj organizatorzy Instytutu zapraszają nas również na festiwal techno, który odbywa się pod ich szyldem w Modlinie, to oni wpadli na pomysł Techno Lasu, o którym często piszemy na naszych łamach. Wystartowano także ze szkołą dla DJów, a w ramach projektu „Techno jest Kobietą” organizowane są imprezy „Panie Proszą Panów”.

Czekamy więc na szczegóły urodzinowych wydarzeń zaplanowanych pod koniec września!