To temat numer jeden wśród elektronicznej społeczności w naszym kraju. Po siedemnastu latach, festiwal Audioriver czeka olbrzymia rewolucja. Organizatorzy poinformowali, że opuszczają Płock i przenoszą wydarzenie w zupełnie inne miejsce.

Na profilu Audioriver pojawił się post, w którym tłumaczone są powody takiej decyzji. Chodzi o rosnące ceny, brak rozwoju bazy noclegowej i inwestycje Orlenu, przez które nie można powiększyć pola namiotowego.

Decyzja została podjęta po długich negocjacjach z nowym inwestorem festiwalu. Wyprowadzka pozwoli na dalsze nie tylko funkcjonowanie imprezy, ale też spełnienie ambicji.

Audioriver nie mówi więc „do widzenia”. Event przenosi się do Łodzi i tam odbędzie się w dniach od 12. do 14. lipca 2024 roku.

Celem Audioriver jest dalszy rozwój w kierunku międzynarodowego, multidyscyplinarnego wydarzenia o dużym zasięgu i wielkiej renomie.

Jak bawiliśmy się płockiej plaży podczas ostatniej edycji eventu? Sprawdźcie poniżej.

Audioriver opuszcza Płock.

Uważamy jednak, że ta „wiadomość roku” wymaga pewnego komentarza redakcji, która na Audio w Płocku bawiła się kilkanaście razy. Na pewno jest to koniec jakiejś epoki, zamknięcie skrzyni ze skarbami wspomnień nocy i poranków na skarpie oraz nad Wisłą. Sami jednak zwracaliśmy czasami uwagę na organizacyjne mankamenty i absurdalne ceny, jakie serwowali przedsiębiorcy z Płocka. To zrozumiałe, że organizatorzy chcą wyciągnąć festiwal na wyższy poziom. Nowe rozdanie zapowiada się ekscytująco. Gdzie? Kto? Jak? Przyznajcie sami, że jesteście ciekawi i podekscytowani.

(fot. Artur Aen Nowicki dla https://www.facebook.com/audioriver)