ZABAWA to nowe wydarzenie na krakowskiej scenie klubowej, które łączy w sobie zamiłowanie do muzyki oraz nieograniczonej… zabawy! Pierwsza edycja ZABAWY odbędzie się 17 sierpnia w Plenerach, nowym miejscu na mapie Krakowa znajdującym się w sąsiedztwie Błoni i zaledwie kilka kroków do rzeki Rudawy. Wydarzenie w odróżnieniu od większości krakowskich imprez ma charakter dzienny. Wstęp jest bezpłatny!

Zabawa to nowe wydarzenie na krakowskiej scenie, które skupia się w okół krakowskiej sceny klubowej oraz odbywając się za dnia odwraca utarty schemat imprezowania. Organizatorki ZABAWY, Paulina Żaczek oraz Kachna Baraniewicz, zapraszają na dzienną imprezę, podczas której wystąpią najlepsi reprezentanci lokalnej sceny klubowej, odbędą się darmowe warsztaty z DJingu, całodzienne targi winyli a także ciekawa rozmowa z intrygującymi gośćmi. ZABAWA przyniesie do Krakowa klimat nadmorskich plaż, relaksu w gronie przyjaciół i niczym nieskrępowanego tańca w promieniach słońca.

Celem ZABAWY jest dzielenie się unikalnym brzmieniem niezależnej krakowskiej sceny muzyki elektronicznej i inspirowanie do jej odkrywania. Na pierwszej edycji imprezy wystąpią artyści wiedzący jak sprawić by wszyscy bawili się wspaniale. Usłyszymy Olivię, królową krakowskiego undergroundu, która dzięki swojej wyśmienitej selekcji oscylującej w okół gatunków muzyki acid, techno i electro zjeździła prawie cały świat. Występuje na najważniejszych festiwalach w Polsce i na świecie. Grała między innymi na Opener Festival, Unsound, Instytut Festival oraz podbiła serca publiczności na słynnym Dekmantel oraz Nachtdigital. Ma za sobą świetnie przyjęty debiut w Boiler Roomie. Zapis występu obejrzeć można tutaj.

Obok Olivii usłyszymy Charlie niesamowitą DJkę, która stoi za krakowskim cyklem Szum i znana jest z eklektycznego doboru rytmów porywających do tańca. Wystąpią także Discomule oraz Kinzo Chrome, dwaj niesamowici DJ-e z Krakowa. Obaj mają niezliczoną kolekcję płyt winylowych, pierwszy z nich specjalizuje się w różnorodnych odmianach disco, drugi zaś jest ekspertem w obscure italo disco. Krakowska młoda scena będzie reprezentowana przez Anatomy of Mashup, duet znany z miłości do techno i dobrej imprezy. Noc uświetni występ zagranicznej gościni Solid Blake, artystki blisko związanej z kopenhaską sceną elektro. Solid Blake to Emma Blake, ekspertka od elektryzującym elektro, znana z bezkompromisowego podejścia do grania. Emma jest także współzałożycielka kultowego niegdyś Apeiron Crew, które już dziś nie funkcjonuje, jednakże jego spuścizna trwa dzięki wydawnictwom Emmy czy aktywności innych jej członkiń, czyli m.in. Courtesy i Mama Snake.

ZABAWA to nie tylko całodzienne tańce. To także możliwość zagłębienia się w krakowską kulturę klubową oraz zadbania o zdrowie. ZABAWĘ rozpocznie rozmowa prowadzona przez Filipa Preisa, w której goście zastanowią się nad tym „Co to oznacza dobrze się bawić?”. Przez cały dzień trwać będą targi winyli. Odbędą się też darmowe warsztaty z DJ-ingu, gdzie poznać będzie można bliżej sprzęt DJski i spróbować swoich sił w miksowaniu utworów. Rejestracja na warsztaty trwa! W przerwie od poszukiwań i pobierania nauk rozerwać będzie można się grając w badmingtona, dla zwycięzców przewidziane są nagrody!

ZABAWA #1

17 sierpnia 2019

Plenery

start 13:00, koniec 22:30

Wydarzenie na Facebooku

Rejestracja na warsztaty

WSTĘP BEZPŁATNY!

Wydarzenie jest kontynuacją akcji międzynarodowej platformy Boiler Room i Ballantines mającej na celu wsparcie lokalnej sceny. Kraków stał się częścią opowieści o niezależnych scenach świata w marcu tego roku, gdy obie platformy zagościły w stolicy Małopolski by poznać jej brzmienie. Efektem wielotygodniowej eksploracji stał się film dokumentalny, który obejrzeć można pod tym linkiem (klik!). Wystąpili w nim najważniejsi reprezentanci lokalnej sceny, artyści i aktywiści działający prężnie na rzecz niezależnej muzyki. Dokument przybliża sylwetki Olivii i Chino, stojących za krakowskim cyklem Radar, KOSY i JUTRØ, czyli założycieli wydawnictwa i cyklu imprez o nazwie Czeluść, Michała „Meffa” Ichniowskiego, współtwórcy sukcesu festiwalu Goa Dupa i cyklu imprez Ego Drop, Małgorzaty Płysy oraz Łukasza Warny-Wiesławskiego związanych z krakowskim festiwalem Unsound, prężnie działających lokalnych promotorów gatunku techno, czyli ekipy Technorączka a także Pauliny Żaczek, współtwórczyni sukcesu krakowskiego klubu Szpitalna 1.

Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu platformy Boiler Room i marki Ballantines. Organizatorem ZABAWY jest agencja GRANKO.