To wydarzenie wpisało się już do kalendarza fanów muzyki elektronicznej, którzy nie tylko chcą słuchać, nie tylko chcą tańczyć, ale chcą być także „eko” w tym nie do końca ekoświecie. Czasy są smutne, listopad przygnębia nas potrójnie, dlatego z uśmiechem na ustach warto sobie chociaż poplanować wiosnę i lato! Instytut, który jest patronem całej akcji, zdradził datę kolejnej edycji tej imprezy i projektu. W końcu, czemu mielibyśmy się nie spotkać na świeżym powietrzu? Sadzić drzewka będziemy tym razem w samą majówkę. Poniżej najświeższe info od organizatorów.

Idea, która przyświeca naszej inicjatywie jest bardzo prosta: wracamy do korzeni i doprawiamy je techno. W ciągu dnia sadzimy drzewa a w nocy tańczymy do utraty tchu. Promujemy eco living oraz innowatorskie projekty muzyczne i wizualne.

Przez trzy edycje projektu posadziliśmy łącznie 1720 drzew. Dotychczas wsparło nas 82 wyjątkowych artystów muzycznych i wizualnych. Przeprowadziliśmy podczas wszystkich edycji 20 warsztatów tematycznych. Projekt został objęty patronatem Lasów Państwowych.

Wkrótce mają pojawić się linki, za pomocą których kupicie swoje drzewko. Takie drzewko to też bilet na imprezę. Każdy może oczywiście zasadzić tyle drzew, ile uważa za słuszne. Na miejscu znajdziecie także pole namiotowe oraz miejsca dla kamperów. Nabór wolontariuszy i artystów muzycznych zostanie otwarty w marcu przyszłego roku.
Gdzie będziemy sadzić Techno Las? To pytanie od którego powinniśmy zacząć artykuł, więc spieszymy z odpowiedzią i namiarami:
Młyn Dolina Pięciu Stawów (Stefanów 62, 26-315 Poświętne, woj. Łódzkie, powiat opoczyński)
Nawigacja: -51.549891, 20.338188.
Planujemy.