Jakiś czas temu pisaliśmy na naszych łamach o planach nowego albumu Keinemusik, wtedy jednak ptaszki dopiero o tym ćwierkały. Teraz pojawia się pierwszy konkret w postaci nowego numeru! Niemiecki label (i ekipa w jednym) właśnie wypuścił track, będący kolaboracją &ME, Rampy, Adama Porta i wokalistki Sofie. To urodzona w Kalifornii, ale mieszkająca w Wiedniu wokalistka, związana ze Stones Throw i ekipą Boiler Room.

Przypomnijmy, że ostatni album Keinemusik pojawił się na rynku w 2017 roku i nosił tytuł „You Are Safe”. To z tamtego krążka pochodził między innymi hitowwy track „Muye”.

Musimy przyznać, że z jednej strony numer „Discoteca” wpisuje się w charakterystyczny klimat labelu i z kilometra powiedzielibyśmy, że to Keinemusik. Z drugiej jednak strony… mamy wrażenie, że ciągle słyszymy te same motywy, a nawet dźwięki, tylko w różnych konstelacjach.

Żeby tylko panowie się sami w sobie nie zapętlili! Kochamy ich numery, ale kochamy też… nieprzewidywalność. Tak czy siak no numer palce lizać (żebyśmy się wszyscy dobrze zrozumieli).