W połowie stycznia poznaliśmy pierwszych artystów Instytut Festival 2019 Music & Art w Garnizonie Modlin. Pośród niekwestionowanych legend i mistrzów gatunku, takich jak Donato Dozzy, Ben Klock czy Richie Hawtin zobaczymy całą plejadę niezwykłych artystów, między innymi Ancient Methods, Tommy Four Seven, Andy Stott, Kangding Ray czy Marco Shuttle, a także silną reprezentację rodzimej sceny elektronicznej, jak Olivia, DTEKK, ISNT czy Aksamit.

Drugie ogłoszenie potwierdza, że Instytut nie zwalnia tempa i nadchodząca edycja zachwyci miłośników zarówno melodyjnej odsłony techno jak i mocnych brzmień. Do grona artystów dołącza znany i doceniany na całym świecie Maceo Plex oraz silna reprezentacja niemieckiej elektroniki, wśród nich jedna z najbardziej kultowych kobiet w świecie techno –  Ellen Allien oraz RØDHÅD (na zdjęciu powyżej)

An On Bast (PL)

Antigone (FR)

CRVEL (P.E.A.R.L. & Tensal) (ES/DE)

DJ Bone (US)

Ellen Allien (DE)

John Talabot (ES)

KAJKO (PL)

Kovvalsky (PL)

Kuba Sojka live (PL)

Maceo Plex (US)

Paula Temple (DE)

RØDHÅD (DE)

Shari Vari (PL)

Zadig (FR)

Fanów mocnych i surowych dźwięków z pewnością ucieszą występy Pauli Temple (na zdjęciu poniżej), niewątpliwie jednej z najciekawszych reprezentantek ciężkiego grania, Zadiga oraz kolektywu CRVEL, w którego skład wchodzą P.E.A.R.L. oraz Tensal i który będziemy mieli szansę zobaczyć w akcji po raz pierwszy w Polsce! Po drugiej stronie muzycznego bieguna plasują się John Talabot i DJ Bone, mistrzowie budowania atmosfery, która hipnotyzuje publiczność.

Cytadela Twierdzy Modlin to unikat na skalę światową – najdłuższy budynek w Europie i drugi pod względem długości na świecie. Spektakularna forteca położona jest w samym sercu Polski, u zbiegu trzech rzek: Wisły, Narwi i Bugu w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczych piaszczystych plaż skrytych pośród lasów  oraz zjawiskowych ruin zabytkowego spichlerza. Twierdza Modlin to także ponad 200 lat burzliwej historii. O tę perłę Napoleona i Cara Mikołaja I walczyli Polacy, Francuzi, Rosjanie oraz Niemcy. Po latach spokoju, w czerwcu 2019 Cytadela przeżyje kolejne oblężenie, tym razem miłośników elektryzujących brzmień.

INSTYTUT FESTIVAL MUSIC & ART nie jest kolejnym letnim festiwalem muzycznym. Instytut chce stworzyć unikatowe przeżycia, święto wszystkich miłośników nie tylko muzyki elektronicznej ale i szeroko pojętej sztuki, mozaikę osobowości i doświadczeń. Całe wydarzenie scalać będzie koncepcja Music & Art bowiem poza sferą muzyczną o najlepsze doznania artystyczne zadbają najlepsi artyści sztuk wizualnych aranżując historyczną przestrzeń dziewiętnastowiecznego Garnizonu, który ma stać się najdłuższą galerią sztuki w Europie. Jak mówią organizatorzy: „podczas organizacji wydarzeń zawsze stawialiśmy na energię, jaką niesie ze sobą  nasza publiczność i bezgraniczną miłość do muzyki. Podczas festiwalu zamierzamy przełożyć te wartości na skalę światową”.

Oficjalne wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1388826801253671/
RA: https://www.residentadvisor.net/events/1164127

Jesteśmy także tu:

Web: https://www.technoinstytut.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/technoinstytut
Instagram: https://www.instagram.com/instytut.techno
Soundcloud: https://soundcloud.com/instytuttechno
YouTube: https://www.youtube.com/instytut