Na naszych łamach informowaliśmy Was o przeróżnych jubileuszach. A to dwudzieste piąte, a to urodziny pięćdziesiąte. Dzisiaj chcemy jednak zwrócić Waszą uwagę na dekadę projektu Mixmag Lab. Wielokrotnie na naszej stronie promowaliśmy sety nagrane w ramach tej odsłony brytyjskiego magazynu, który promuje nie tylko (choć też!) gwiazdy ze swojej okładki, ale i mniej rozpoznawalne nazwiska.

Z okazji 10. urodzin do zagrania wspólnego seta zaproszono (prawie) same tuzy. Wystąpili Carl Cox, Fatboy Slim, Nastia, Jamie Jones, Seth Troxler, Danny Tenaglia, David Morales, Hot Since 82, Kerri Chandler, Nastia, Pete Tong czy Charlotte de Witte, a każdy miał okazję zmiksować… trzy numery.

Wszystko (mimo stremowania z Londynu, Melbourne, Johannesburga czy Nowego Jorku) miało stworzyć jeden set. Mixmag asekurował się stwierdzeniem: „nie spodziewaj się jednowymiarowego zestawu”, bojąc się, że z takiego zestawu artystów może się ugotować jedna wielka zupa.

Wiecie co? Puściliśmy sobie ten set w sobotę wieczorem, ale nie chcieliśmy się sugerować tym, kto i co gra oraz kiedy następuje zmiana „streamującego”… To była randka w ciemno z samą muzyką.

Musimy szczerze przyznać, że mimo różnorodności gatunków całej elicie elektronicznej kultury udało się skleić (wiadomo, ze słabszymi momentami, ale wszystko ma 5 godzin!) naprawdę ciekawego seta! Chapeau bas.