Człowiek orkiestra: piosenkarz, kompozytor i producent muzyczny. Można się zastanawiać jak Monolink łączy te różne aspekty współczesnej kultury dźwięku, ale to właśnie sprawia, że taka mieszanka czyni go niesamowicie fascynującą postacią.

Jego styl łączy narrację piosenek z muzyką elektroniczną. Gitara współpracuje z padami, bass romansuje z emocjonalnym wokalem, a sama prezentacja Monolinka dopełnia całość.

Zadebiutował stosunkowo niedawno, bo w 2018 roku albumem „Amniotic”, ale jego twórczość szybko zakorzeniła się wśród fanów tego typu muzyki, którą trudno przyporządkować jednemu gatunkowi, bo niemiecki artysta często eksperymentuje. Monolink miał okazję dzielić się swoją muzyką i pasją w wielu najważniejszych miejscach związanych z muzyką elektroniczną, m.in. Burning Man czy Fusion Festival.

Monolink wraz ze swoim elektronicznym setem dopełnionym gitarą i wokalem na żywo wystąpi w trzech miejscach w Polsce już jesienią tego roku! Muzyk wystąpi w Gdańsku, Poznaniu i Warszawie promując swój nowy album „Under Darkening Skies”.

Gdańsk / B90 – 25.11.2021
Poznań /Tama – 26.11.2021
Warszawa/ Praga Centrum – 27.11.2021

Bilety na wszystkie trzy koncerty trafią do sprzedaży w czwartek, 23 września o godzinie 11.00 na stronie www.followthestep.com.