Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Undercity. Rok temu podczas inauguracyjnej odsłony bawiliśmy się wyśmienicie. 3-letni plan rozwoju festiwalu sugeruje, że w tym roku powinno być jeszcze lepiej. Jesteśmy ciekawi stylistyki oprawy wizualnej – zeszłoroczna stała na bardzo wysokim poziomie, ale mimo wszystko bardziej interesuje nas jak poradzi sobie nagłośnienie i jak wykorzystają swój czas zabookowani artyści.

Przygotowaliśmy dla Was garstkę występów (dokładnie trzy), na które wybieramy się w pierwszej kolejności, a co za tym idzie polecamy.

John Digweed

Drugi po Pete Tongu wiekiem, ale producencko najbardziej doświadczony artysta, występujący w tym roku na Torwarze. Niespełna trzydzieści lat na scenie, cały czas na najwyższym poziomie. W 2001 roku zajął pierwsze miejsce w DJ Mag TOP 100 DJ’S (wtedy ten ranking był jeszcze wartościowy). Wydał multum singli i kompilacji, czy to solo czy w sławetnej komitywie z Sashą. Czego możemy się po nim spodziewać? Z całą pewnością jakości i progresywnej płynności. Jako zapowiedź polecamy „świeżynkę” z Zurychu.

Answer Code Request

Patrick Gräser aka Answer Code Request – niemiecki DJ i producent działający pod skrzydłami Ostgut Ton. Ma on na koncie dwa albumy – Code (wydany w roku 2014) oraz Gens (wydany w 2018). Zeszłoroczny album jest dość mocno zaskakujący – to połączenie łamanego techno z nutką ambient,u a całość przyprawiona jest szczyptą downtempo. Na tak zaskakujący występ liczymy. Jeśli Tunnel Stage choć w połowie będzie tak „odjazdowy” jak w zeszłym roku, to połączenie audio-wizualne powinno być top-top.

Nasza zajawka przed jego występem to wideo z zeszłorocznego Boiler Room Berlin promującego wydanie płyty Gens.

Karotte

W tym roku stawiamy na doświadczenie. Karotte to gracz na którym raczej na pewno się nie zawiedziemy. Może niezbyt aktywny producencko (ostatnia epka wyprodukowana wspólnie z Kaiserdisco – Knocking Echoes to rok 2017),  ale jak mało kto potrafi utrzymać ludzi na parkiecie, głównie dzięki zmuszającej do aktywności selekcji track’ów.  Liczymy na to, że tym razem będzie podobnie.

Przedsmakiem niech będzie set zarejestrowany podczas tegorocznego Time Warp.

WYNIKI KONKURSU:

Osoby, które wzięły udział w konkursie, prawidłowo odpowiedziały na nasze pytanie i będą miały możliwość sprawdzić czy nasze festiwalowe cele były słuszną drogą to:

Martyna W.

Marek G.

(Okładkowe zdjęcie: Helena Majewska)