EPka Speak Up pojawiła się właśnie w serwisach streamingowych. To 25 minut muzyki, która zawiera się w czterech numerach: „Laser In”, „Eyes Open”, „Check Yourself” oraz tytułowym „Speak Up”. Mocne uderzenie, energetyczno-imprezowy hi-hat i charakterystyczne dla kalkbrennerowych produkcji wykręcone dźwięki podkręcone zaledwie urywkami wokali. Musimy przyznać, że numer „Laser In” robi na nas spore wrażenie, choć początek tego nie zapowiada.

W zasadzie cała EPka, choć oparta na stosowanych wielokrotnie przez Niemca rozwiązaniach, pozytywnie zaskakuje. Może linia melodyczna wokalu „Speak Up” jest nieco zbyt banalna, ale pozostałe trzy numery „suną aż miło” i są naprawdę niezłymi tłokami tego okładkowego silnika. Znanego benzyniaka, ale jednak przypominającego nieco typ american muscle z odpaloną na pierwszym planie sprężarką chłodnego powiewu świeżości.

Odsłuchy zostały umieszczone w legendarnym serwisie Youtube Music, więc możecie ich przesłuchać TUTAJ, ale „zakotwiczyć” nie damy rady. Dla swoich fanów Paul Kalkbrenner przygotował także płytę winylową oraz zestaw fana. W środku koszulka, slipmata, płyta i naklejki. Wszystko z motywem przewodnim. Niemiecka maszyna dobrze naoliwiona.

Żeby tekst nie wyglądał za sucho to dorzucamy film ze studia pana Paula sprzed kilku dni.

Aktualizacja:

Tracki wpadły jednak na kanał!