Jeżeli często zaglądacie na nasz portal to wiecie co jest grane… Jeżeli jednak jesteście gośćmi sporadycznymi, to wręcz musimy zauważyć w naszym przeglądzie chorwackie „Wymiary”. Na festiwalu Dimensions ekipa Kluboterapii pojawiła się w zeszłym roku i swoje spostrzeżenia spisała TUTAJ.

Ale teraz krótkie streszczenie dla tych, którzy o Dimensions jeszcze nie słyszeli. Wyobraźcie sobie miejsce nad Adriatykiem, gdzie w ciągu dnia kąpiecie się w przezroczystej wodzie i pływacie muzycznymi jachtami po morzu, a wieczorem balujecie na kilku scenach zlokalizowanych w średniowiecznym czy tam starożytnym forcie… Dimensions to naprawdę wręcz festiwalowe miasto, a właśnie dzisiaj piszemy o tej imprezie, bo organizatorzy postanowili przedstawić nam pełen line-up.

I tak wiadomo, że w Chorwacji pod koniec sierpnia wystąpią między innymi:  Moodymann, Juan Atkins, Gilles Peterson, Nina Kraviz, Karizma, Mala, Ben UFO czy Kode 9. A tak generalnie to djów będzie tam grało ponad dwustu, a zupełnie osobnym, choć festiwalowym wydarzeniem jest  koncert otwarcia, który odbywa się w sąsiedniej miejscowości PULA – w… starożytnym amfiteatrze. Maaaaało? Na dzień dobry wystąpią Caribou, Darkside, Niks Frahm oraz Kwabs.

Więcej o Dimensions przeczytacie wchodząc TUTAJ.