Dzisiaj zaglądamy do województwa kujawsko-pomorskiego, a konkretnie do miasta Chełmna, który od sześciu lat naprawdę konsekwentnie inwestuje w swój sztandarowy festiwal odbywający się na „dziewięciu wzgórzach”…

Nazwa wydarzenia ma charakter po części „geograficzny”, po części mitologiczny. Z jednej strony nawiązuje do dziewięciu wzgórz, na których leży Chełmno, a z drugiej do muz, towarzyszek Apolla, z których jedna co roku staje się motywem przewodnim festiwalu, zyskując przy tym twarz artystki z Chełmna.

Program Perspektywy 9 Hills szczelnie wypełni wszelakie przestrzenie Chełmna w dniach od 6. do 8. sierpnia i jest to jeden z tych festiwali, których nie da się zamknąć w szczelnych ramach. 

…łączy teatr, film, muzykę, fotografię, historię, fantastykę i streetart – wszystko to wkomponowuje w zabytkowe mury miasta. Dzięki temu koncerty, spektakle, wystawy, instalacje oraz działania animacyjne mogą odbywać się nie tylko w plenerze, ale też w nietypowej dla nich przestrzeni, jak kościoły, piwnice i prywatne podwórka.

W Chełmnie usłyszymy także sporą dawkę elektronicznych dźwięków dlatego też Perspektywy 9 Hills serdecznie poleca również redakcja Kluboterapii, która zaprasza na „9 Hills Electronic Scene”.

To sprawdźmy jakie dźwięki wypełnią Chełmno w piątek i sobotę podczas elektronicznej części festiwalu:

Women in Art (piątek)

Get the flow (sobota)

  • Luk & Lunar

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/134316162047944