Trzynaście lat temu w Cieszynie ostatni raz gościł pełnoprawny festiwal muzyczny – Nowa Muzyka. Trzynaście lat to zdecydowanie za długo, by takie miasto stało odłogiem oraz by jego potencjał nie był w pełni wykorzystywany – oczywiście w odniesieniu  do wydarzenia stricte muzycznego.

I tak po tych wszystkich latach inercji Cieszyn wraca na festiwalową mapę Polski. Wraca w swoim stylu – unikatowości, klimatyczności, kameralności. To wszystko za sprawą organizatorów Yass! Festival, którzy tak przedstawiają swoje przedsięwzięcie:

Say! Yassssssss!

Yass! to kameralny slow fest, zlokalizowany w malowniczym Cieszynie, według legendy założonym w 810 roku, na granicy dwóch państw Polski i Czech, w niezwykłej przestrzeni zabytkowego Browaru Zamkowego Cieszyn, skierowany dla wszystkich, którzy chcą trochę “zwolnić”, tęsknią za małomiasteczkowością, dobrą muzyką i nie lubią ścisku imprez masowych.

W takim przypadku mówimy tak! i dumnie dołączamy do grona oczekujących otwarcia bram festiwalowiczów, które nastąpi w piątek 10.09 o godzinie 17:00.

Yass! to festiwal dwudniowy 10.-11.09, który będzie mieć miejsce na terenie Browaru Zamkowego Cieszyn. Zapewniamy, że jest to przestrzeń nietuzinkowa, na której rozlokowane zostaną trzy sceny: Yard Stage, Warehouse Stage oraz Club Stage. Muzyka jaką usłyszymy zawiera się w przedziale brzmień: alternatywnych, rapowych, popowych w większości okraszonych elektronicznym sznytem.

Wśród zaproszonych artystów znajdują się m.in. Brodka, PRO8L3M, Tymon Tymański, NOON, Undadasea czy Daria Zawiałow. Będzie też technicznie i house’owo, a to za sprawą lokalnej śmietanki DJs, którzy w całości przejmują Club Stage. Pełna rozpiska artystów wraz z podziałem na godziny występów poniżej:

Więcej informacji na stronie wydarzenia: http://www.yass.pl/ bądź na fb: https://www.facebook.com/yass.festival/

Bilety dostępne pod adresem: http://www.yass.pl/bilety