Można śmiało napisać, że na rynku wydawniczym wszystko wróciło do normy. Okres wakacyjnego przestoju mamy już za sobą. W ostatnim czasie ukazało się kilka nowych wydawnictw.

Zebraliśmy dla Was premiery, które od jakiegoś czasu są dostępne w sklepach muzycznych oraz platformach streamingowych. Kolejność przypadkowa.

Various Artists – Total 21

Od ponad dwudziestu lat wydawana przez Kompakt FM kompilacja cieszy się niesłabnącym sukcesem. Najnowsza odsłona jest zdecydowanie spokojniejsza od poprzednich. Na krążku usłyszymy utwory takich producentów jak: Michael Mayer, Sascha Funke, Robag Wruhme, Voigt & Voigt, John Tejada czy Gui Boratto.

DJ Kicks – Disclosure

Niemałym zaskoczeniem była zapowiedź kolejnej odsłony kompilacji DJ Kicks wydawanej przez label K7!. Odpowiedzialnymi za najnowszą część są pochodzący z południowego Londynu – Guy oraz Howard Lawrence, którzy tworzą Disclosure. Istniejący od 2010 duet na wydawnictwie zamieścił swoje autorskie produkcje oraz utwory takich artystów jak: Onipa, Simon Hinter, East End Dubs czy Harry Wolfman.

Mano Le Tough – At The Moment 

Album artysty został wydany nakładem należącego do DJ Koze labelu – Pampa Records.  Jest to trzeci krążek w karierze Irlandzkiego producenta. Cały materiał powstał podczas rocznej przerwy,  którą artysta spędził wraz z rodziną.

Vitalic – „Dissidænce Episode 1” 

W połowie października ukazał się najnowszy album Vitalica.  Piąty krążek producenta jest zbiorem ośmiu numerów, które powstały podczas lockdownu. Pierwotnie wydawnictwo miało zawierać aż szesnaście utworów. Niektóre z nich nie zostały ukończone dlatego Vitalic postanowił rozdzielić je na dwa albumy. Druga część ma ukazać się w najbliższym czasie.

Keinemusik – „Send Return”

W naszym przeglądzie nowości wydawniczych nie mogło zabraknąć albumu, którego premiera odbyła się kilka dni temu w ostatni piątek. Od kilku miesięcy Keinemusik regularnie publikowali single promujące swój drugi krążek. Do współpracy na wydawnictwem grupa zaprosiła m.in. Cubicolor, Bell Towers, Solomuna cz RY X. Ten ostatni udziela się wokalnie w znakomitym i chyba najlepszym naszym zdaniem numerze na płycie. Sprawdźcie koniecznie „Feeling”.

Sam Paganini – „Light + Shadow”

Niemałym zaskoczeniem jest słuchanie najnowszego albumu artysty który na muzycznej scenie jest od ponad dwudziestu lat. Pochodzący z Włoch producent nie tak dawno wydał swój najnowszy krążek, który od samego początku słuchania może zdziwić fanów jego twórczości. Spokojnie, spokojnie, choć w dalszej części jest też szybciej.

Various Artists – Secret Weapons 13

I na m sam koniec kolejna odsłona kompilacji, która za każdym razem zawiera muzyczne perełki. Mowa tutaj o serii Secret Weapons wydawanej przez label Innervisions. Trzynasta odsłona zdecydowanie odbiega od poprzednich. Czy tym razem jest równie dobrze? Nam się podoba. Polecamy.