Choć nasz cykl nazywa się „Set tygodnia”, tym razem pozwolimy sobie trochę nagiąć nomenklaturę. Wykopaliśmy dla Was ciekawy, a zarazem edukacyjny mix. Twórcą jest Boys Noize, który zabiera nas na swego rodzaju lekcję muzyki french house. Niemiecki DJ ograniczył się jednak do produkcji tylko z dwóch wytwórni płytowych.

Pierwszą z nich jest Roulé, którą założył Thomas Bangalter. Druga to Crydamoure, której założyciele to Guy-Manuel de Homem-Christo oraz Eric Chédeville. Thomas i Guy-Manuel to ponadczasowi geniusze muzyczni (czyt. Daft Punk).

Większość utworów, które usłyszycie w mixie ma ponad 20 lat. Z perspektywy czasu łapiemy się za głowę i dziwimy jak to możliwe, że te produkcje już wtedy miały takie brzmienie i jakość.

Dodatkowo Boys Noize dzieli się z nami kilkoma french disco ciekawostkami oraz odczytuje pewien manifest… Manifest, który w dzisiejszych czasach jest niemalże niemożliwy do podtrzymania. Niestety.

Zapraszamy zatem do wirtualnych ławek. Ta lekcja będzie miła, lekka i przyjemna.

Swoją drogą zastanawiamy się, czy ktoś z Was wierzy jeszcze w koncertowy powrót Daft Punk?! Marzenia się spełniają, marzyć nam zostaje.